Sama bez dětí: Co musíte stihnout, když děti odjedou k babičce či na tábor

 • Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  28. července  2018 
   06:00

  Letní prázdniny jsou radostí pro děti a noční můrou pro jejich rodiče. Na druhou stranu při nich přichází i ten dokonalý okamžik, kdy děti odjedou na jeden či více týdnů k babičce nebo na tábor. Ať už zůstanete slaměná matka s partnerem nebo bez něj, co byste za tu dobu, než se ratolesti vrátí, rozhodně měla stihnout?

 • Vykašlat se na to

  Naplánovala jste si generální úklid jejich pokojíčků, vyházení rozbitých hraček a vytřídění oblečení, které už je jim malé? Co kdybyste ho navíc ve volném týdnu nafotila a zkusila prodat na jednom z dětských bazarů? Proboha, zapomeňte na to! Když jim v šatníku ty krátké oteplovačky vydržely od ledna, tak to do prosince ještě zvládnou. Máte týden bez dětí, nechcete ho přece strávit debordelizací jejich věcí. Až se vrátí, zapřáhněte je, ať si to uklidí samy.

 • Dát si přesčas

  Naopak na to, abyste zůstala o trošku déle v práci a zbavila se restů, které vám dýchají za krk, je právě teď vhodná doba. Tento týden totiž nemusíte z práce s vyplazeným jazykem běžet do školky nebo družiny, vzápětí na nákup a vařit večeři. Prostě si udělejte tu práci, kterou potřebujete, a až budete mít hotovo, plynule se přesuňte k bodu tři...

 • Jít na dvojku

  Hned v úvodu si ujasněme jednu věc: s dvojkou vína je to stejné jako s pivem – na jedno se nechodí! Takže se domluvte s kamarádkou, se kterou jste se dlouho neviděla, a zajděte si posedět někam na zahrádku. Jste bez dětí, takže nemusíte spěchat domů a případně mít výčitky, že vás viděly trošku v náladě. Naopak více než doporučeno je, aby vás v lehce (a to zdůrazňujeme!) podroušeném stavu přivítal partner.

 • Mít sex

  Častěji, hlasitěji a na více místech v bytě, než je tomu v běžném týdnu. Věděla jste, že žena je na vrcholu své sexuality kolem čtyřicítky? To znamená, že sex si užíváme nejvíc tehdy, když máme doma děti. Už vám někdo říkal, že život není fér? Máte týden na to, abyste si to užila bez strachu, že vás potomci uvidí, uslyší nebo překvapí. Neváhejte!

 • Nevařit

  Zajděte si alespoň jednou s partnerem na večeři. Nebo klidně víckrát. Nebo si ji objednejte domů. Nemůžete se přeci zdržovat vyvařováním, když si máte užívat ten báječný sex, že? Navíc to má samé výhody, večeře vás nevyjde ani zdaleka na tolik, jako kdybyste šli do restaurace s dětmi, budete si moci popovídat, aniž byste za každou druhou větou museli odpovídat na otravné dotazy, nikdo vám nebude ujídat z talíře a čtvrtina toho neskončí pod stolem.

 • Koupit si šaty

  Vyrazte na nákupy a užijte si letní slevy.

  A taky nové boty a sexy spodní prádlo. Obzvlášť to prádlo si většinou nevybíráme za asistence našich dětí či puberťáků, že. Jeden den v týdnu bez dětí je ideální právě na to, abyste strávila odpoledne v nákupním centru. Budete mít totiž spoustu času všechno si v klidu prohlédnout, vyzkoušet a projít. A to všechno bez znuděných pohledů, otrávených připomínek a nutností vykompenzovat to návštěvou fast foodu.

 • Užívat si

  Ráno v posteli (dobře, partnera tam tolerujte), posléze na záchodě (aniž by na vás někdo ťukal nebo halekal), nerušeně v koupelně (ano, tak dlouho, jak jen budete chtít), u snídaně a ranní kávy... Užívejte si ten pocit, že slyšíte vlastní myšlenky, že si můžete číst knihu, nasadit sluchátka nebo jít na dlouhou procházku a ani při jedné činnosti nejste rušena. Ten pocit – být sama se sebou – je k nezaplacení.

  Branky, body, kokoti: Český prasák to dotáhl do Ameriky. Stando, gratulujeme!

  Branky, body, kokoti: Český prasák to dotáhl do Ameriky. Stando, gratulujeme!

  Věcí, které nás rozčilujou, je spousta a článků na tohle téma jakbysmet. Něco tu ale chybí! Pořádný ženský hlas, který bez okolků a autocenzury…celý článek

  13 důvodů, proč se dítě chová jako spratek. Mohou za to rodiče!

  13 důvodů, proč se dítě chová jako spratek. Mohou za to rodiče!

  Děti přicházejí na svět s odlišnými povahami, liší se jejich temperament, zájmy i záliby. Celkové nastavení člověka nelze výchovou zase tak moc ovlivnit,…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku