Děti závislé na tabletu si nevšimly, že rodiče odešli a nahradili je jiní lidé

Video se připravuje ...
Pokus: Děti se tak zabraly do tabletů, že nevnímají, co se děje kolem nich
VIDEO: Youtube/Dolmio
Sdílej na facebooku
29. srpna  2016 
 06:00

Je to jen pokus a taky je to nejspíše trochu nahrané, protože jde o video reklamní. Ale i tak, video je to působivé. Jde v něm o to, že jedno z dětí u rodinného stolu je vždycky tak zabrané do hry na tabletu, že si vůbec nevšimne, že se kolem něj mění dekorace, rodiče i sourozenci. A pak se vypne wi-fi! 

Už jsme to nejspíše někdy všichni udělali. Potřebovali jsme chvíli klidu, abychom dodělali večeři, a tak jsme nudícím se dětem strčili tablet. Nebo třeba při čekání na jídlo v restauraci. Dvacet minut klidu je někdy skoro k nezaplacení. 

Jenže bychom měli počítat s tím, že tablety a videa či hry na nich děti mohou pohltit více, než se nám nakonec líbí. Což asi ví každý, kdo se pak pokoušel potomkovi tablet zase sebrat. 

Video se připravuje ...
Pokus: Děti se tak zabraly do tabletů, že nevnímají, co se děje kolem nich • VIDEO: 

Docela názorně to ukazuje tohle video, které vytvořil jeden z výrobců omáček na těstoviny. Děti ve věku osm až deset let sedí u jídelního stolu a jsou naprosto zabrané do čehosi na tabletu, že vůbec nevnímají, že dospělí kolem nich mění výzdobu bytu a nakonec někam odejdou, aby je vystřídali pro dítě cizí lidé. 

Pak jeden z dospělých vypne wi-fi připojení a dítě konečně zvedne hlavu od přístroje, aby se podívalo, co se děje. A je pořádně překvapené. Přerušení internetového připojení každopádně nakonec vedlo k tomu, že se rodina začala bavit spolu navzájem. 

Přečtěte si další články o výchově dětí právě ZDE

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy