Děti závislé na tabletu si nevšimly, že rodiče odešli a nahradili je jiní lidé | Supermámy

Děti závislé na tabletu si nevšimly, že rodiče odešli a nahradili je jiní lidé

Pokus: Děti se tak zabraly do tabletů, že nevnímají, co se děje kolem nich
VIDEO: Youtube/Dolmio
Sdílej na facebooku
29. srpna  2016 
 06:00

Je to jen pokus a taky je to nejspíše trochu nahrané, protože jde o video reklamní. Ale i tak, video je to působivé. Jde v něm o to, že jedno z dětí u rodinného stolu je vždycky tak zabrané do hry na tabletu, že si vůbec nevšimne, že se kolem něj mění dekorace, rodiče i sourozenci. A pak se vypne wi-fi! 

Už jsme to nejspíše někdy všichni udělali. Potřebovali jsme chvíli klidu, abychom dodělali večeři, a tak jsme nudícím se dětem strčili tablet. Nebo třeba při čekání na jídlo v restauraci. Dvacet minut klidu je někdy skoro k nezaplacení. 

Jenže bychom měli počítat s tím, že tablety a videa či hry na nich děti mohou pohltit více, než se nám nakonec líbí. Což asi ví každý, kdo se pak pokoušel potomkovi tablet zase sebrat. 

Pokus: Děti se tak zabraly do tabletů, že nevnímají, co se děje kolem nich • VIDEO: 

Docela názorně to ukazuje tohle video, které vytvořil jeden z výrobců omáček na těstoviny. Děti ve věku osm až deset let sedí u jídelního stolu a jsou naprosto zabrané do čehosi na tabletu, že vůbec nevnímají, že dospělí kolem nich mění výzdobu bytu a nakonec někam odejdou, aby je vystřídali pro dítě cizí lidé. 

Pak jeden z dospělých vypne wi-fi připojení a dítě konečně zvedne hlavu od přístroje, aby se podívalo, co se děje. A je pořádně překvapené. Přerušení internetového připojení každopádně nakonec vedlo k tomu, že se rodina začala bavit spolu navzájem. 

Přečtěte si další články o výchově dětí právě ZDE

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku