Naučte děti v bazénu vydechovat do vody. I předškoláci mohou zvládnout kraul!

Naučte děti v bazénu vydechovat do vody. I předškoláci mohou zvládnout kraul!
I předškoláci mohou zvládnout plavecký styl kraul
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
9. října  2015 
 06:00

Většina z nás má zafixováno, že první plavecký styl, který mají děti zvládnout, jsou prsa. Světové plavecké velmoci, jako jsou Austrálie nebo Spojené státy, začínají však u dětí kraulem. Podobně postupuje i řada českých plaveckých škol. Proč je to výhodnější a jak to děti zvládají?

Ačkoliv to pro mnohé z nás může být překvapení, naučit děti kraul a znak může být jednodušší, než je naučit plavat prsa. Pokud se ovšem dodrží správná posloupnost jednotlivých dovedností, které má člověk ovládnout.

"Dítě, které se chce učit kraul, by mělo ovládat základní dovednosti, jako jsou potápění, orientace pod vodou, splývání a výdech do vody," říká instruktorka plavání plavecké školy Juklík Eva Vaněčková. Poté se podle ní dá přejít k nácviku kraulových nohou a rukou. "Vše nacvičujeme s pomůckami, snažíme se, aby to děti ve vodě maximálně bavilo," dodává instruktorka.

Učení kraulu se dá dobře kombinovat s učením dalšího plaveckého stylu – znaku. Pokud se člověk naučí plavat kraul dobře, je to nejúspornější a nejefektivnější plavecký styl.

Eva Vaněčková vysvětluje, jak se v plavecké škole učí děti plavat kraul • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku