Naučte děti v bazénu vydechovat do vody. I předškoláci mohou zvládnout kraul!

I předškoláci mohou zvládnout plavecký styl kraul
I předškoláci mohou zvládnout plavecký styl kraul
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
9. října  2015 
 06:00

Většina z nás má zafixováno, že první plavecký styl, který mají děti zvládnout, jsou prsa. Světové plavecké velmoci, jako jsou Austrálie nebo Spojené státy, začínají však u dětí kraulem. Podobně postupuje i řada českých plaveckých škol. Proč je to výhodnější a jak to děti zvládají?

Ačkoliv to pro mnohé z nás může být překvapení, naučit děti kraul a znak může být jednodušší, než je naučit plavat prsa. Pokud se ovšem dodrží správná posloupnost jednotlivých dovedností, které má člověk ovládnout.

"Dítě, které se chce učit kraul, by mělo ovládat základní dovednosti, jako jsou potápění, orientace pod vodou, splývání a výdech do vody," říká instruktorka plavání plavecké školy Juklík Eva Vaněčková. Poté se podle ní dá přejít k nácviku kraulových nohou a rukou. "Vše nacvičujeme s pomůckami, snažíme se, aby to děti ve vodě maximálně bavilo," dodává instruktorka.

Učení kraulu se dá dobře kombinovat s učením dalšího plaveckého stylu – znaku. Pokud se člověk naučí plavat kraul dobře, je to nejúspornější a nejefektivnější plavecký styl.

Eva Vaněčková vysvětluje, jak se v plavecké škole učí děti plavat kraul • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku