Skvělý nápad! Tipy na zdravé svačiny pro děti

Skvělý nápad! Tipy na zdravé svačiny pro děti
Tipy na veselé svačiny: nechte se inspirovat.
Foto: Scom
Sdílej na facebooku
17. ledna  2016 
 06:00

Někdy má člověk čas i inspiraci. A když to spojí se zdravou výživou, může udělat dvojí radost: svému dítěti veselou svačinkou a sobě dobrým pocitem, že do něj bezbolestně nacpal vitaminy a vlákninu. Nechte se inspirovat v naší galerii kreativitou těch, kteří se pochlubili na internetu.

Ještě tak ovoce, to jsou děti ochotné sníst. Se zeleninou to v leckterých rodinách bývá podstatně horší. Přitom všichni moc dobře víme, že by u dětí i dospělých měla platit zásada "pěti" – tedy ovoce a zelenina pětkrát denně. Jídelníček obsahující dostatek ovoce a zeleniny přináší dětem mnoho výhod, pro jistotu si je zopakujme: méně sacharidů a vysoký obsah vody jim pomůže udržet optimální váhu. Dostatek vlákniny zasytí a zlepší peristaltiku. Tělu dodají důležité vitaminy a minerály, což má vliv na posílení imunity a celkové fungování organismu.

Díky správné svačině se může například školák při vyučování i lépe soustředit. Jak by měla taková svačina vypadat? Správná dětská svačina je tvořena z poloviny sacharidy – ty jsou zastoupeny nejčastěji pečivem a ovocem. Dvacet procent by měly tvořit bílkoviny – zpravidla to bývají šunka nebo sýr. A zbytek připadne na tuky, tedy například mazání na pečivo.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku