Skvělý nápad! Tipy na zdravé svačiny pro děti

Tipy na veselé svačiny: nechte se inspirovat.
Foto: Scom
Sdílej na facebooku
17. ledna  2016 
 06:00

Někdy má člověk čas i inspiraci. A když to spojí se zdravou výživou, může udělat dvojí radost: svému dítěti veselou svačinkou a sobě dobrým pocitem, že do něj bezbolestně nacpal vitaminy a vlákninu. Nechte se inspirovat v naší galerii kreativitou těch, kteří se pochlubili na internetu.

Ještě tak ovoce, to jsou děti ochotné sníst. Se zeleninou to v leckterých rodinách bývá podstatně horší. Přitom všichni moc dobře víme, že by u dětí i dospělých měla platit zásada "pěti" – tedy ovoce a zelenina pětkrát denně. Jídelníček obsahující dostatek ovoce a zeleniny přináší dětem mnoho výhod, pro jistotu si je zopakujme: méně sacharidů a vysoký obsah vody jim pomůže udržet optimální váhu. Dostatek vlákniny zasytí a zlepší peristaltiku. Tělu dodají důležité vitaminy a minerály, což má vliv na posílení imunity a celkové fungování organismu.

Díky správné svačině se může například školák při vyučování i lépe soustředit. Jak by měla taková svačina vypadat? Správná dětská svačina je tvořena z poloviny sacharidy – ty jsou zastoupeny nejčastěji pečivem a ovocem. Dvacet procent by měly tvořit bílkoviny – zpravidla to bývají šunka nebo sýr. A zbytek připadne na tuky, tedy například mazání na pečivo.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku