Jsou single starší matky šťastnější než vdané? Vědci říkají, že ano!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
6. dubna  2018 
 06:00

Přestože panuje obecné přesvědčení, že vdané ženy jsou zdravější a šťastnější, poslední výzkumy naznačují opak. Být ve vztahu není automaticky záruka vyššího sebevědomí ani lepšího zdraví. A single matky prý mají i více sexu než ty, které jsou v manželství. Jak to tedy je?

Stále více žen se dobrovolně rozhoduje, že se stanou svobodnými matkami. A ačkoli jim kdekdo říká, že jedině manželský svazek je klíčem ke štěstí, není to tak docela pravda. Nové studie naznačují, že single matky jsou zdravější, mají více sexu a méně pijí alkohol.

Až donedávna bylo manželství pro řadu žen normou, která je posvátná. Single matky byly považovány za nežádoucí a často byly terčem pohrdání. Vedle toho bývaly tyhle ženy pravidelně obviňovány z mnoha sociálních problémů.

Ovlivňuje věk rodičů chování a vývoj dítěte?

Ovlivňuje věk rodičů chování a vývoj dítěte?

Jistě, často slýcháme, že mladí rodiče mají mnohem více síly a energie, aby udrželi se svými potomky krok, zatímco ti starší se zase mohou pochlubit…celý článek

Navzdory tomu všemu se mohou single ženy radovat. Nedávný průzkum Pew Research Center zjistil, že veřejnost už není tak ostře vyhraněná vůči ženám, které samy vychovávají děti, a že manželství už pro společnost není nejvyšší priorita. 46 procent dospělých odpovědělo, že je lepší uzavřít manželství, ovšem 50 procent odpovědělo, že single život je lepší. Ve věku od 18 do 29 let pak 67 procent lidí uvedlo, že jsou jiné priority než sňatek. Podle statistiky pak téměř 50 procent nezadaných žen ve věku 35 až 39 let touží stát se svobodnými matkami!

Školkové děti! Opravdu jsou častěji nemocné a proč? Co s tím dělat?

Školkové děti! Opravdu jsou častěji nemocné a proč? Co s tím dělat?

Nástup do mateřské školy bývá náročný pro všechny – děti i rodiče. Nejen kvůli adaptaci na nové prostředí, ale taky z důvodu, že najednou je prostě…celý článek

Existují i některé úžasné přínosy toho, že mají starší single ženy děti. Jedna studie ukázala, že děti starších matek měly méně behaviorálních, společenských a emočních problémů než děti mladších matek. Další studie naznačily, že starší matky žily déle a měly vyšší a chytřejší děti. A to nejsou samozřejmě jediné přínosy.

Studie porovnávající blahobyt dětí, které vyrůstají v rodině pouze s matkou, a dětí s dvěma rodiči nenalezla žádné rozdíly ve vztahu rodič-dítě nebo ve vývoji dítěte. Klíčová pro dítě je přítomnost stabilního milujícího rodiče – byť jednoho. Vedle toho studie ukázaly, že starší single matky jsou zdravější a mají menší sklon k závislostem. A proč jsou šťastnější? Protože i když je rodičovství vyčerpávající, všechna rozhodnutí dělá pouze matka a nikdo další jí do toho nekecá. Co si o tom myslíte vy?

 

Prstíková metoda a další: 8 praktik, které ženy dělají, aby otěhotněly

Prstíková metoda a další: 8 praktik, které ženy dělají, aby otěhotněly

Problémy s početím má čím dál více párů. Ani těm zcela zdravým se to nemusí povést hned. Zvláště ženy proto zkoušejí mnoho více či méně přirozených…celý článek

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Některé herečky či herci po dětech netouží, jiní plození dětí považují za příjemnou rutinu. Vedle toho si ještě nějaké dítě navíc třeba adoptují. Velké…celý článek

 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku