Sám mezi dívkami. "Balet není zženštilý!" vzkazuje jedenáctiletý tanečník

Balet není jen pro holky, vzkazuje jedenáctiletý tanečník
VIDEO: 60 second
Sdílej na facebooku
5. dubna  2018 
 06:00

Máte doma malého chlapce a uvažujete, že byste ho dali na nějaký sport? Co třeba balet? Že je jen pro holky? Omyl! Bohužel, je to dost zažité klišé. A přesně to je to, co mrzí i jedenáctiletého Gabriela Romera, který si říká Gabe. "Být tanečníkem stojí daleko víc úsilí než být například fotbalistou," vzkazuje všem. 

Jedenáctiletý Gabe je v tanečním centru Thom McIntyre’s v Philadelphii jediným chlapcem mezi dívkami. "Samozřejmě, že bych byl rád, kdyby tam bylo víc kluků, ale kluci si myslí, že tanec je pro holky. Že je to zženštilé," říká trochu zklamaně.

On tancem žije. "Balet není pouze sport, je to umění. Je to možnost, jak převést pocity do pohybu," vysvětluje ve videu 60 Second Docs. Podle něj stojí také hodně úsilí.

Gabe má také vzkaz pro kluky: "Nebojte se vyjádřit své nadšení pro tanec, nevšímejte si, co si o vás budou myslet ostatní. Záleží na tom, co chcete vy sami. Jaká je vaše vnitřní vášeň. A tu byste měli následovat!"

Mohli bychom vám tu dlouze popisovat, jak Gabe krásně tančí, jak o tanci umí hezky mluvit a jak mu to sluší, ale nejlépe uděláte, když si pustíte video a uděláte si vlastní obrázek.

My mu držíme palce a těšíme se, že bude víc takových tanečníků!

Videohit: Malý chlapeček sleduje baletní hodinu a zkouší sám tančit

Videohit: Malý chlapeček sleduje baletní hodinu a zkouší sám tančit

Tenhle malý chlapeček sám ještě nenavštěvuje hodiny tance, podle ohlasu, který jeho video vyvolalo na sociálních sítích, z něj ale roste budoucí hvězda!…celý článek

Holčička totálně ovládla školní besídku. Z videa se stal hit internetu

Holčička totálně ovládla školní besídku. Z videa se stal hit internetu

Školní besídky jsou téměř všechny podle jednoho scénáře. Děti zazpívají, zatancují a nikdo moc nevyčnívá. To se nedá říct o čtyřleté Sophii z Floridy.…celý článek

7 rad, jak děti nadchnout, aby se rády hýbaly

7 rad, jak děti nadchnout, aby se rády hýbaly

Dvě hodiny tělocviku týdně, které jsou v osnovách běžných základních škol, opravdu dětem neposkytnou dostatek pohybu. Většina rodičů je ještě "dává"…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku