Vánoce s vlastní rodinou? Vymyslete si nové tradice a rituály

 • Důležité je, že jste spolu
  Důležité je, že jste spolu
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  22. prosince  2018 
   06:00

  Ještě loni jste byli vy a partner každý u svých rodičů a scházeli jste se později u druhé večeře a společného stromečku. Letos jste ale manželé, a ještě ke všemu tři. Nebo jste si našla nového partnera a letos vás čekají první Vánoce s ním a jeho dítětem z prvního manželství. Zkrátka: letos to bude jiné, než jste byla zvyklá dosud. A může to být stejně krásné. Přinášíme pár tipů na to, co o Vánocích vyzkoušet.

 • Udělejte si vlastní ozdobu

  ...
  Děti prožívají Vánoce intenzivně a tradice vyžadují. Dodávají jim mimo jiné pocit jistoty a toho, že náleží do rodiny. Takže cokoliv s nimi začnete dělat, budou nejspíš vyžadovat i napřesrok.

  Můžete začít tím, že si vyrobíte vlastní novou dekoraci. Vystřihněte si betlém, dejte rodinnou fotografii do vlastnoručně vyrobeného vánočního rámečku. Můžete upéct perníčky, společně je ozdobit a pověsit na větev. Nebo si vyrobte svícen či ozdobu z filcu. Dekoraci si můžete schovat na příští rok nebo můžete udělat tradici ze samotné výroby nových ozdobiček.

  Nepovedené vánoční fotky dětí: Představy versus realita. To se nepovedlo!

  Nepovedené vánoční fotky dětí: Představy versus realita. To se nepovedlo!

  Fotoagentury stejně jako sociální sítě a reklamy jsou plné rozkošných momentek, na kterých malé děti pózují s vánočními ozdobami a světýlky. Vždycky…celý článek

 • Udělejte si vánoční kartičku

  dárek
  Ještě před pár lety jsme mívali ve schránkách alespoň několik vánočních pohledů nebo přání. Dnes většinu přání dostane člověk e-mailem. Sice je možná jednodušší vyrobit vánoční nebo novoroční přání na počítači, naši vnuci si ho ale jen těžko prohlédnou. Zkuste si každý rok vyrobit kartičku pro sebe. S miminkem můžete začít otisky ručičky nebo nožičky, větší děti mohou kartičky malovat, starší i vy na ně můžete psát svá přání. Nebo zaveďte společné foto, u kterého si slíbíte, že alespoň tohle necháte vyvolat ve fotolabu.
 • Ozvláštněte procházku

  Zima klepe na dveře, užijte si zimní radovánky s novými bruslemi! Poradíme, kde koupit super brusle nejlevněji

  Možná jste byli odpoledne zvyklí procházet se jen tak městem. Zkuste procházku nějak ozvláštnit: vyrazte si na chvilku zabruslit nebo spojte procházku s nadílkou zvířátkům. Vezměte kousky ovoce, ty někde v přírodě pověste na strom. Zvířata tuhle vánoční nadílku opravdu ocení.

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Porodní fotografka Maegan Dougherty fotí krásné fotky příchodu dětí na svět. Někdy je to zážitek ještě silnější než obvykle, jako…celý článek

 • Nechte děti zdobit stromek

  Jak doopravdy vypadají vánoce s malými dětmi • VIDEO: 

  Možná nosil dosud vašim dětem stromek Ježíšek a ony dorostly do věku, kdy by mohly zdobit samy. Jejich nové Vánoce to určitě ozvláštní – poprvé mohou samy rozhodnout, které ozdoby budou kde viset, dát si své oblíbené tak, aby na ně hezky viděly, a možná také navrhnout, jakou novou ozdobu byste tento rok mohli pořídit.

 • Darujte si čas

  ...

  Možná letos zkusíte poslouchat při rozbalování dárků koledy, možná zůstanete druhý den dlouho společně v posteli a budete každý číst knihu, kterou jste našli pod stromečkem. Možná si po vzoru především anglosaských tradic pořídíte vánoční pyžama nebo vyrazíte na koncert či výstavu. A třeba se vrátíte k tradicím domácím a zkusíte lít olovo, pouštět lodičky z ořechů nebo rozkrajovat jablka. Ať už to bude cokoliv, nejdůležitější bude, že to podniknete společně.

  Naučte své dítě spát za pouhých sedm dní! Vyzkoušeno

  Naučte své dítě spát za pouhých sedm dní! Vyzkoušeno

  Je dětská chůvička doslova vaší noční můrou? Změna špatných spacích návyků vašeho dítěte je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro…celý článek

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Pavla čekala na první vnouče. K překvapení všech se ale na roli babičky těšila zbytečně. Snacha jí totiž odmítla vnoučátko půjčovat. To Blanka má opačný…celý článek

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku