Gwyneth Paltrow a 14 dalších celebrit s podivným přístupem k výchově. Proč tohle dělají?

Gwyneth Paltrow - na snímku se svou dcerou Apple - na svém blogu GOOP svého času psala o tom, že za zvýšený výskyt autismu, astmatu i rakoviny může používání šamponů. Kromě toho dětem dovolovala televizi jen ve francouzštině nebo španělštině.
Foto: Instagram.com
Sdílej na facebooku
11. října  2014 
 06:00

I mezi hvězdnými rodiči se najdou takoví, kteří přistupují k výchově poněkud zvláštně. Nebo rozhodně jinak než většina. Od pojídání vlastní placenty přes neuznávání hraček a dětských židliček či nepoužívání plenek až po přiznání k tomu, že děti občas prostě plácnou. 

Podívejte se do naší FOTOGALERIE na výchovné úlety hvězd. Protože třeba taková Penélope Cruz je celkem drsná matka. Vyznává  takzvaný educaring, takže žádné bezpečné židličky, žádné žvatlání na děti a v krajním případě ani žádné hračky. Vyznavači této metody berou děti jako malé dospělé. A co ostatní? 

Taková Gisele Bündchen před časem v rozhovoru tvrdila, že syna nakojí a pak ho pět minut drží nad nočníkem. Kanadská zpěvačka Alanis Morissette je vášnivou vyznavačkou názoru, že děti se mají kojit tak dlouho, dokud o to jeví zájem. Herečka Pamela Anderson nemá problém s tím, když její synové experimentují s drogami, naopak. Podle ní je fajn, když toho člověk vyzkouší co nejvíc.

Mezi českými celebritami je svým nekonvenčním přístupem k výchově známá Helena Houdová. "Zpočátku jsem jim chtěla dát neomezený prostor, aby vyrostly v to, kým opravdu jsou, ale pak mi došlo, že si svou maminku a tatínka vybraly, takže ten prostor přece nějaké mantinely potřebuje. Dnes tedy máme domluvené hranice, které fungují pro mě i pro ně," citoval modelku před časem magazín Téma.

Už v minulosti se Houdová chlubila, že její děti nechodí do školy a vzdělávají se formou "worldschoolingu", tedy učením pomocí cestování. Nedávno se s dětmi usadila v Austrálii, protože se tam líbilo jejímu synovi Darienovi (10). Zemi však musela po několika měsících opustit. 

Jak zvládá výchovu herečka Jana Stryková? Podívejte se na video:

Jana Stryková: Na vychovávání dětí by měla existovat vysoká škola • VIDEO: 

Pubertální dcera? 9 věcí, na které si raději zvykněte. Bez nich by to nešlo

Pubertální dcera? 9 věcí, na které si raději zvykněte. Bez nich by to nešlo

Máte dceru v pubertě? Pak to nejspíše znáte. Pokud vás to teprve čeká, přečtěte si našich devět typických projevů, abyste věděli, co vás čeká. A nemine,…celý článek

100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají

100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají

Hodně syrové i něžné, plné emocí a každopádně opravdové a silné. Přesně takhle totiž porod vypadá. Podívejte se do galerie a připomeňte si chvíle,…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku