Orgasmus při porodu? Ano, je to možné, není to pohádka pro alternativní matky!

...
...
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
25. října  2016 
 06:00

Pojmy orgasmus a porod zní pro většinu žen jako dvě slova, která spolu nemají nic společného. Ale když mívají ženy orgasmus v okamžiku početí dítěte, proč by ho nemohly mít i u porodu?

Podle průzkumu, který provedl list The Indepedent ve spolupráci s televizním kanálem Channelmum.com, zažívá během porodu orgasmus až šest procent žen! Jak říká matka, hypnoterapeutka a také dula Bailey Gaddis, kdysi si myslela, že všechny ty řeči o prožitém orgasmu u porodu jsou jedna velká lež. Hlavně prý kvůli tomu, že na ony ženy žárlila, jak dnes říká. Sama totiž tento jev nezažila.

10 nejdůležitějších vět, které byste měli říkat svým dětem každý den!

10 nejdůležitějších vět, které byste měli říkat svým dětem každý den!

Dobře vedená konverzace pomáhá rodičům vytvářet trvalé a smysluplné vztahy s dětmi. Seznam následujících deseti opravdu důležitých a silných prohlášení…celý článekOd té doby se ale stala porodní dulou a její teorie o lžích kolem orgasmu byly rozdrceny. Stala se totiž svědkem mnoha orgasmických porodů, viděla na vlastní oči extázi a duchovní probuzení i vlny blaženosti. „Všechny ženy, které tohle zažily, tvrdily, že to byl nejdelší a nejsilnější orgasmus v jejich životě,“ říká dula Bailey. 

Tento krásný jev není založen na fantazii, ale na vědeckých faktech. Studie prokázaly, že dvě z oblastí v mozku, které jsou aktivní během orgasmu, jsou také aktivní při bolestivých pocitech – a porod je často označován za vrchol bolestivých zkušeností. Takže naprosto podobné pocity – nárůst krve, stimulace děložního čípku, klitorisu a pochvy – jsou patrné i při porodu. Profesor psychologie na Rutgers University Barry Komisaruk říká: „Orgasmus při porodu není žádným překvapením. Ve skutečnosti je to opravdu normální. Intenzivní stimulace vaginálního kanálu při porodu může zmírnit a blokovat bolest a vyvolat orgasmus.“

...
...
Autor: Pinterest

A co dula Bailey doporučuje, pokud toužíte prožít orgasmický porod?

• Nahraďte termín „kontrakce“ nějakým jiným, který pro vás bude příjemnější. Je na vás, jakým.

• Při každé vlně se zhluboka nadechněte, aby břicho stoupalo nahoru.

• Představujte si spirálu energie, která se pohybuje od vaší hlavy dolů přes celé tělo až k pochvě a která „myje“ vaginu i klitoris. Představujte si, jak energie probouzí endorfiny ve vašem těle a jak se rozptylují do vaší pánevní oblasti.

Matka vyhodila dětem skoro všechny hračky. Tvrdí, že to rodině prospělo

Matka vyhodila dětem skoro všechny hračky. Tvrdí, že to rodině prospělo

Před čtyřmi lety měla Allie tři děti a její dům vypadal jako po výbuchu. Zejména proto, že všude byly dětské hračky, kousky stavebnic a skládaček,…celý článek

• Pokud to jde, ponořte se do teplé vody. Teplá voda poskytuje úlevu svalům a vytváří prostor pro příjemnější prožitky.

• Pokud cítíte bolest, dovolte si tiše sténat a snažte se myslet na to, jak onu bolestivou energii vypouštíte ven.

• Partner vám může během porodu stimulovat bradavky – tento akt umožňuje, aby se uvolňoval hormon oxytocin, který posiluje kontrakce. Zvyšuje se tím šance na rychlejší porod a probouzí ve vás také vzrušení.

• K orgasmickému porodu přispěje i stimulace klitorisu. Už v roce 1988 uveřejnili výzkumníci studie v časopise Journal of Sex Research informaci, že vaginální či klitoridální stimulace vede ke zmírnění bolesti.

Tak co tomu říkáte? Zažila jste něco podobného nebo byste ráda zažila?

10 věcí, které byste měla naučit svého syna dřív, než mu bude třináct

10 věcí, které byste měla naučit svého syna dřív, než mu bude třináct

Víte, co se říká? Že jak svého syna vychováte, tak se pak bude chovat v budoucím životě, třeba v manželství. Samozřejmě, že to je ještě daleko, ale…celý článek

 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku