Neuvěřitelné předporodní tance. Přidal se i gynekolog!

Předporodní tanec pomáhá tišit bolest
VIDEO: Cafemom / Supermamy.cz
Sdílej na facebooku
10. února  2018 
 06:00

Předporodní tanec má mnoho výhod: podle studií Global Journal of Health Science tiší intenzivní bolest. Díky těm správným pohybům může být porod jednodušší, kratší a bezpečnější. Ve světě se už předporodní tance učí na různých kurzech a ve fitness studiích. Přiklánějí se k němu i některé porodnice. 

S předporodními tanečky jako by se roztrhl pytel, alespoň na sociálních sítích. Není se čemu divit. Pro rodící ženy má prý tanec mnoho výhod. "Díky předporodnímu tanci a gravitaci se zvýší tlak na děložní čípek, tím pádem se hrdlo rozšiřuje rychleji," říká gynekoložka Diana Ramos. 

Někteří porodníci tyto tanečky nejen doporučují, ale se svými pacientkami si je s chutí i zatančí. Třeba jako brazilský gynekolog Fernando Guedes. Také on tvrdí, že díky tanci je porod daleko pohodovější a ženy jsou uvolněnější. 

Na následujícím videu pomáhá ženám s pomocí rytmických pohybů a písně Despacito "vytančit" dítě ven. Speciální tance přímo vymýšlí a na internetu je nazýván Tančícím doktorem (Dancing doctor)! 

Co vy, zatančila byste si přímo na porodním sále? 

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku