Neuvěřitelné předporodní tance. Přidal se i gynekolog! | Supermámy

Neuvěřitelné předporodní tance. Přidal se i gynekolog!

Předporodní tanec pomáhá tišit bolest
VIDEO: Cafemom / Supermamy.cz
Sdílej na facebooku
10. února  2018 
 06:00

Předporodní tanec má mnoho výhod: podle studií Global Journal of Health Science tiší intenzivní bolest. Díky těm správným pohybům může být porod jednodušší, kratší a bezpečnější. Ve světě se už předporodní tance učí na různých kurzech a ve fitness studiích. Přiklánějí se k němu i některé porodnice. 

S předporodními tanečky jako by se roztrhl pytel, alespoň na sociálních sítích. Není se čemu divit. Pro rodící ženy má prý tanec mnoho výhod. "Díky předporodnímu tanci a gravitaci se zvýší tlak na děložní čípek, tím pádem se hrdlo rozšiřuje rychleji," říká gynekoložka Diana Ramos. 

Někteří porodníci tyto tanečky nejen doporučují, ale se svými pacientkami si je s chutí i zatančí. Třeba jako brazilský gynekolog Fernando Guedes. Také on tvrdí, že díky tanci je porod daleko pohodovější a ženy jsou uvolněnější. 

Na následujícím videu pomáhá ženám s pomocí rytmických pohybů a písně Despacito "vytančit" dítě ven. Speciální tance přímo vymýšlí a na internetu je nazýván Tančícím doktorem (Dancing doctor)! 

Co vy, zatančila byste si přímo na porodním sále? 

Tahle máma porodila doma bez jakékoli pomoci a je hvězdou internetu!

Tahle máma porodila doma bez jakékoli pomoci a je hvězdou internetu!

Před třemi lety Marissa Heckel z Columbus Grove porodila svou první dceru v porodnici. Byla to pro ni hrozná zkušenost! Šikanovali ji kvůli tomu, že…celý článek

Silné okamžiky porodu ve fotografiích! Když bolest a vyčerpání střídá štěstí

Silné okamžiky porodu ve fotografiích! Když bolest a vyčerpání střídá štěstí

Porod je snad tou nejemotivnější záležitostí. Proto jsou i fotografie z momentu zrození tak silné. Žena prožívá intenzivní bolest, ale pak hned přijde…celý článek

Žena doma porodila pětikilové dítě! Fotografka zachytila její šok

Žena doma porodila pětikilové dítě! Fotografka zachytila její šok

Natalie tušila, že její třetí dítě nebude drobeček, ale když doma přivedla na svět pětikilového syna, byl to přece jen trochu šok. Novorozenci v průměru…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
No fuj, žena po porodu! Reklama, která se nesměla objevit v přenosu…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku