Proč nerezignovat na sex po porodu? Pět pádných důvodů!

Partnerský sex posiluje vztah, pomůže obnovit vzájemné pouto a zlepšuje komunikaci.
Partnerský sex posiluje vztah, pomůže obnovit vzájemné pouto a zlepšuje komunikaci.
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
20. ledna  2018 
 06:00
Těhotenství a porod vás změní ve všech ohledech a vrátit se do původní „formy“ není jen tak. Nezapomínejte ale, že i když se z vás stala maminka a nová role vás naprosto pohltila, stále jste také partnerka a milenka! Proč je důležité nezanedbávat intimní život a znovu v sobě probudit vášnivou femme fatale?

Partnerský život se po příchodu potomka samozřejmě změní. Není tolik času ani energie, abyste se dokázala správně naladit na vášnivé chvilky a spontánní radovánky, tělo ještě bolí a vrací se do normálu jen hodně pomalu, hormony si s vámi dělají, co chtějí, ze všeho nejvíc se vám chce v posteli prostě spát, nikoli dovádět…A s milostným životem je často na dlouhou dobu (někdy dokonce definitivně) konec.

„Část žen reaguje na porod změnou v sexuálním prožívání a chování. A zatímco některým se sexualita ještě více probudí a dozraje, u jiných dojde k útlumu. Mnoho žen zažívá při porodu určitou formu zklamání nebo i traumatu, a to se pak podepisuje na psychice, prožívání těla i sexuality. Pak je nutné začít hledat řešení,“ říká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje Denisa Palečková.

Předejdete hádkám

Každý dobře fungující vztah je postaven na fungující komunikaci. A podle psychologů je dokázáno, že když partneři žijí uspokojivým a pravidelným sexuálním životem, zlepší se zákonitě i ostatní oblasti jejich společného života. Díky sdílení silných prožitků se méně hádají, případné konflikty řeší s větším nadhledem a vynaloží mnohem více ochoty a energie ke vzájemnému pochopení, vycházejí si snadněji vstříc.

Objevíte nové polohy

Milování po porodu je pro vás jedinečnou příležitostí k experimentování. Během sexu můžete totiž některé věci prožívat a cítit odlišně, než jste byla zvyklá. Neberte to jako problém, ale šanci k tomu, vyzkoušet něco jiného. Hrajte si, mazlete se, buďte kreativní, spontánní, najděte nové polohy a techniky, zkrátka znovu se vzájemně objevujte. Ve finále to může vašemu partnerskému životu prospět a oživit vášeň.

Budete spolu mluvit

Naplňující intimní život je důležitým pojítkem ve vztahu. I když se s partnerem milujete sebevíc, pokud chybí sex, pro většinu vztahů to dříve či později znamená krizi a případně i konec. Nečekejte, až na „to“ zase začnete mít chuť a že „to“ samo přijde. Pokuste se společně najít způsob, jak znovu probudit touhu a ten správný apetit. Vysvětlete partnerovi své pocity, svěřte se s případnými obavami a domluvte se, jak to zařídit, abyste byli oba spokojeni.

Sex v těhotenství? Vyzkoušené polohy pro rostoucí bříško

Sex v těhotenství? Vyzkoušené polohy pro rostoucí bříško

Spousta žen má chuť na sex i v době, kdy čekají dítě, ale ony i jejich partneři občas tápou, když hledají tu nejlepší polohu. Rostoucí břicho není…celý článek

Monika (41): Máme sex každý den. Už dvacet let

Monika (41): Máme sex každý den. Už dvacet let

Moničin manžel je hodně nenápadný, o to překvapivější je líčení jejich sexuálního života, který ani dvacet let po svatbě neztrácí na intenzitě. celý článek

Příběh Tomáše (36): Konečně dobrý sex. Díky porodu!

Příběh Tomáše (36): Konečně dobrý sex. Díky porodu!

Tomu, že může zažít se svou atraktivní, ale tak trochu frigidní partnerkou skvělý sex, už přestával věřit, jenže stal se prý takový malý zázrak. Po…celý článek

Zabráníte odcizení

Nemáte na sebe dost času, nestíháte si sednout a v klidu popovídat nebo prostě jen tak být spolu? Vymyslete způsob, jak si být blíž. Sex přece není jen pohlavní styk. Je o souznění, blízkosti, dotycích, objetí, a hlavně sdílení citů s milovaným mužem. Pro muže je navíc sex i největším důkazem lásky. Když je odmítán, cítí se neuznaný a získá pocit, že ho jeho partnerka už nemiluje. Všechno chce svůj čas, takže nespěchejte, mazlete se, hlaďte. Nejdůležitější je pocit vzájemné blízkosti a maximální intimity.

Po porodu nespěchejte, do ničeho se nenuťte, hrajte si a objevujte.
Po porodu nespěchejte, do ničeho se nenuťte, hrajte si a objevujte.
Autor: iStock

Bude vás zbožňovat

Muž se prostřednictvím sexuality cítí napojen na svou ženu, a pokud je odmítán, chtě nechtě se cítí odstrčený. Poporodní hojení, nepřetržitá únava a nevyspání, hormonální bouře, kojení a k tomu ještě ne úplně splasklé těhotenské bříško, strie na bocích, zadek větší, než jste byla zvyklá a celulitida na stehnech…Cítíte se všelijak, ale rozhodně ne sexy a žádoucí? Skoncujte s takovými myšlenkami a odhoďte zábrany! Váš muž po vás touží a jste pro něj stále přitažlivá. Povoleného bříška ano neoholených nohou si rozhodně nevšimne, zato ocení vaši aktivitu, vstřícnost a náladu na trochu něhy i vášně. A navíc, pravděpodobně bude úplně vedle z vašeho výstavního nadupaného mateřského dekoltu!

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku