ON LINE CHAT: Ptejte se lékaře na potíže s plodností. Jak vyřešit problémy?

MUDr. Jaroslav Hulvert
MUDr. Jaroslav Hulvert
Foto: ISCARE
Sdílej na facebooku
26. května  2017 
 16:00

V červnu si kromě Dne dětí připomínáme trochu paradoxně také Národní den neplodnosti. Letos připadá na 5. června. Neschopností počít potomka trpí v České republice až pětina párů. Problém na straně mužů je stejně čast jako na straně žen, ale moc se o tom nemluví. MUDr. Jaroslav Hulvert z pražské kliniky ISCARE bude na vaše dotazy na toto téma odpovídat v úterý 30. května od 16 hodin odpoledne on line. Otázky můžete posílat už dnes pomocí formuláře níže. 

„O zvyšující se neplodnosti u mužů svědčí například výsledky posledních zájemců o darování spermatu u nás na klinice. Z pětadvaceti mužů splňoval pouze jeden kritéria dárce spermií,” popisuje Jaroslav Hulvert, primář IVF klinického centra ISCARE.

10 věcí, které musí ženy stihnout do porodu. Pak už nemají šanci!

10 věcí, které musí ženy stihnout do porodu. Pak už nemají šanci!

Čekáte své první dítě a už jdete do finiše? Výbavičku a tašku do porodnice teď nechte stranou a myslete na sebe! Je to možná naposledy, kdy máte relativní…celý článek

V případě zhoršených hodnot spermiogramu někdy postačí pouhá úprava životního stylu. Nejčastějším onemocněním mužů je takzvaná oligospermie – nízký počet aktivních spermií. Velký vliv na toto onemocnění má právě životní styl. Doporučuje se tedy omezit kouření a pití alkoholu, a naopak doplnit vitaminy, zejména E a C. Pokud to nezabere, dá se problém řešit tzv. inseminací, kdy jsou spermie v době ovulace ženy zavedeny přímo do děložní dutiny.

Pražská klinika ISCARE chce na tento problém upozornit, všichni muži tak budou moct v týdnu od 5. června 2017 přijít a nechat si na klinice zdarma otestovat spermie. Špatná kvalita samozřejmě není jedinou příčinou toho, proč se početí někdy nedaří. Dalším problémem na straně muže, který také může vést k neplodnosti, je varikokéla - rozšíření žil v šourku. U žen bývá problémem například neprůchodnost vejcovodů, porucha ovulace či hormonální nerovnováha. 

Trápí vás potíže s početím? Uvažujete o IVF? Chcete poradit? Ptejte se!

ONLINE CHAT

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku