Pozor, zánět dásní může vyvolat předčasný porod!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  19. února  2017 
   06:00

  Hormonální změny během těhotenství se můžou projevit i problémy se zuby, zejména zvýšenou citlivostí nebo krvácením dásní. Tomu byste měla zabránit, a to tak, že budete o ústní hygienu pečovat co nejlépe. Podle odborníků mají totiž ženy s onemocněním dásní vyšší riziko předčasného porodu či vážných komplikací během těhotenství.

 • Záněty dásní trápí polovinu těhotných

  ...

  Zánět dásní je běžná forma onemocnění dásní a podle statistiky potká asi polovinu těhotných žen. Pokud pečujete o své zuby pečlivě, obvykle záněty po porodu zmizí, nicméně to neznamená, že byste neměla během gravidity chodit k zubaři. Pravidelné kontroly mohou zabránit těmto zánětům, které v případě, že se neléčí, mohou způsobit i parodontózu. Americká pediatrická společnost zubního lékařství uvádí, že těhotné matky, které postihla parodontóza, mají až 7x vyšší pravděpodobnost, že porodí předčasně. Chemikálie prostlaglandin může předčasný porod vyvolat – a ve zvýšené míře ji odborníci našli právě u žen s parodontózou.

   

  První zub! Jak se starat o chrup kojenců a co na tišení bolesti?

  První zub! Jak se starat o chrup kojenců a co na tišení bolesti?

  Matky nejmenších dětí to dobře znají. Mnohé děti nejdřív propláčou noci, protože je trápí koliky, a sotva si spolu s rodiči na pár týdnů nebo měsíců…celý článek

 • Jak tedy o zuby v těhotenství správě pečovat? Ústní hygiena

  ...

  Pravidelně si zuby čistěte a odstraňujte bakteriální plak, který je podle odborníků spojen s předčasným porodem a nízkou porodní hmotností dítěte. Používejte vhodný kartáček, podle gynekoložky Martiny Hourové raději soft, tedy co nejměkčí. Nezapomínejte ani na zubní nit a mezizubní kartáček. Vhodný je také speciální kartáček na jazyk, protože i na něm se usazuje bakteriální plak.

 • Výživa

  ...

  Na stav vašich zubů má vliv i výživa. V těhotenství jste vystavena větší kazivosti zubů, takže se vyhněte nadbytečné konzumaci sladkostí, hlavně lepivých, jako jsou sušené ovoce, banány, bonbony a podobně. Po jídle si vždy vyčistěte zuby nebo žvýkejte žvýkačky bez cukru. Přednost dejte potravinám s obsahem vitaminu C, který posiluje dásně a snižuje možnost krvácení. Jezte též potraviny s obsahem vápníku, který je nezbytný pro zdravé zuby.

   

  Sladké džusíky a kapsičky s přesnídávkami bych zakázala, ničí dětem zuby, říká hygienistka

  Sladké džusíky a kapsičky s přesnídávkami bych zakázala, ničí dětem zuby, říká hygienistka

  Takzvané medové zuby má čím dál více těch nejmenších dětí a podle statistik trpí zubním kazem až sedm z deseti dvanáctiletých dítek. Proč tomu tak…celý článek

 • Fluorid

  ...

  Americká zubní asociace doporučuje používat zubní pasty s fluoridem, a to všem lidem starším šest let. Fluorid je důležitý v prevenci zejména zubního kazu. Kromě zubní pasty najdete fluor v mnoha potravinách, například v mořských rybách, zeleném čaji či kuchyňské soli. Po vyčištění zubů můžete také vypláchnout ústa fluoridovou ústní vodou, která působí proti zubnímu kazu.

 • Pravidelné kontroly u lékaře

  ...

  Hned, jak zjistíte, že jste těhotná, zajděte na preventivní prohlídku k zubaři. K němu také zajděte i v případě, že vás bolí zub. Nemusíte se bát, že by se vám mohlo něco stát nebo že by vám ublížily přípravky, které zubaři používají. Dokonce ani rtg zubu není takový strašák. Zubní kaz je nutné odstranit co nejdříve, nečekejte, až porodíte.

   

   

  Neuvěříte, čím háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným miminkům

  Neuvěříte, čím háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným miminkům

  Na háčkované čepičky u malinkých miminek jsme už zvyklí i v českých porodnicích, ovšem háčkované chobotničky? Personál v porodnici v Pool Hospital…celý článek

  Překvapení! 10 potravin, které děti do jednoho roku nesmějí. Co jim hrozí?

  Překvapení! 10 potravin, které děti do jednoho roku nesmějí. Co jim hrozí?

  Váš potomek bude pravděpodobně chtít ochutnat vše, co uvidí jíst vás, ale nezapomínejte, že ne vše se pro něj hodí. Že malému dítěti neprospějí kořeněná…celý článek

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku