Kdy si udělat těhotenský test? Záleží na délce cyklu

 • Foto: shutterstock
  Sdílej na facebooku
  29. listopadu  2016 
   06:00

  Ideální čas na to, abyste si udělala těhotenský test a on vám pravdivě ukázal, zda jste či nejste těhotná? Aneb jak se vyhnout falešně pozitivním i falešně negativním výsledkům? 

 • Proč je příliš brzy špatně?

  Těhotenství

  Spousta žen, které si přejí otěhotnět, si dělají test už v den vynechané menstruace nebo dokonce pár dní předem. Je pravda, že i ty nejlacinější jim často graviditu potvrdí, ony se radují a další test za pár dní ukáže, že však těhotné nejsou. Co se stalo? 

  Šlo o rané těhotenské potraty, o graviditu, která by se stejně nepovedla, a tělo se s ní samo vyrovnalo tím, že oplodnění vajíčka vyloučilo. Brát to jako těhotenství a upínat se k němu je vlastně bolestivá chyba. 

 • Kdy nejdříve, když je cyklus nepravidelný

  Video: Od početí k narození. Jak vypadá vývoj dítěte • VIDEO: 

  Máte cyklus delší než běžných 28 dní? Pak si rozhodně nedělejte test dříve než po uplynutí jeho obvyklé délky. A to i v případě, že máte cyklus nepravidelný. Pokud například kolísá mezi 30 a 36 dny, nedělejte si těhotenský test dříve než 37. den. 

 • Proč zbytečně nespěchat

  ...

  S testem nemá cenu moc spěchat z více důvodů. Jedním z nich je předčasná radost z těhotenství, které ani pořádně nezačne, druhým opačný případ – podle statistik nemá 10 až 20 procent žen pozitivní těhotenský test, pokud si ho udělají hned v den vynechané menstruace nebo hned den poté, ačkoli ve skutečnosti jsou skutečně těhotné. A týká se to i testů, které o sobě tvrdí, že dokáží detekovat těhotenství dříve než jiné. 

 • Proč nevěřit testům na časnou detekci těhotenství

  Těhotenské testy pracují na základě zjišťování hladiny hCG hormonu. Je pravda, že pokud žena počne dítě, její tělo hormon produkuje i několik dní dříve, než by přišla další menstruace. Ale ne dost na to, aby se to nutně muselo ukázat, nehledě na to, že v této době je poměrně vysoké riziko, že těhotenství zase skončí. 

  Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

  Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

  Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku