Strie po porodu? Podívejte, co s nimi dokáže udělat tahle umělkyně!

Cinta Tort Cartró a její umělecká díla
Foto: Facebook/Instagram
Sdílej na facebooku
31. července  2017 
 06:00

Máte po porodu strie? To ani trochu nevadí! Jednadvacetiletá španělská umělkyně zvedá ženám sebevědomí tím, že jim maluje na tělo barevné obrazce, které doslova kopírují těhotenské strie. Její skvělý nápad matky přijaly s nadšením!

Španělská umělkyně Cinta Tort Cartró tvrdí, že naše nedostatky nejsou nic nenormálního, ale naopak nás činí jedinečnými. „Je to vaše tělo a vy se musíte rozhodnout, jak ho budete vnímat,“ říká. Přijetí vlastního těla může být náročná cesta a rozhodně nepomáhá, když všude kolem vidíme perfektní bezchybná těla modelek, na nichž není ani stopy po jizvách, vráskách či faldech. Barcelonská umělkyně se snaží změnit pohled na ženské tělo, protože věří, že všechna těla jsou krásná a stojí za to je oslavovat!

Místo toho, aby skrývala chyby, hledá způsob, jak zdůraznit i nedostatky na ženském těle co nejkrásněji a nejbarevněji. Své fotografie „vylepšených“ těl se striemi uveřejňuje na svém Instagramu i Facebooku, a jak je vidět z reakcí a lajků, její díla jsou přijímána s nadšením. „Je na čase, abychom my ženy začaly milovat samy sebe, protože i to je nástroj komunikace se světem. A dokud se nám nezačne líbit naše tělo, nemůžeme se cítit svobodně,“ tvrdí.

Ona sama kdysi prožívala podobné pocity nejistoty. „Strávila jsem roky nenávistí k sobě samé a hledala jsem způsob, jak nedostatky odstranit, dokud jsem si neuvědomila, že je musím prostě přijmout za své,“ píše na svém profilu. Vyzývá ostatní ženy, aby přijaly své kořeny, svou historii a našly se v ní. Všechno to, co na našem těle je, je součástí naší podstaty, našich životů a našich příběhů. A nemá smysl je zakrývat!

Co platí na strie vedle umění? Dozvíte se na webu Maminka.cz ZDE.

Vedle barevných strií se Cinta Tort Cartró snaží také destigmatizovat všechny přirozené aspekty ženského světa, jako je menstruace. Maluje proto barevně na spodní prádlo nejrůznější barevné fleky a šmouhy, které mají tuhle ryze ženskou záležitost představovat. Chce se říct: Opravdu revoluční čin. Nebo ne? Jak se vám její výtvory líbí?

Čínský umělec tetuje matky po císařském řezu, aby se zakryly jizvy po zákroku! Podívejte se na VIDEO:

Čínský umělec tetuje zdarma ženy po císařském řezu, aby se zakryla jizva po zákroku! • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku