Srdcervoucí! Fotografie ukazuje, jak náročná je práce porodní asistentky

Psychicky vyčerpaná porodní asistentka Caty Nixon. Fotku pořídila její sestra a sdílela na sociálních sítích...
Foto: FB Laura McIntyre
Sdílej na facebooku
23. října  2019 
 06:00

Každé povolání je svým způsobem vyčerpávající, ale práce porodní asistentky, kdy musíte vstřebat emoce, které příchod nového života provázejí, dvojnásob. Důkazem je tahle fotografie, která koluje po internetu. Je na ní zachycena porodní sestra Caty Nixon, která právě dokončila náročný pracovní týden a psychicky se zhroutila v křesle u své sestry. Proč?

"Možná mě za tuhle fotku zabije, ale můžeme aspoň na minutu ocenit práci porodních asistentek," napsala k této dojemné fotce sestra této vyčerpané ženy a zveřejnila fotku na svém Facebooku. Tam ji okomentovalo více než dvacet tisíc lidí a sto dvacet tisíc lidí ji sdílelo, většinou se slovy: "Respekt zdravotním sestrám!" 

A jaký je příběh celé fotografie? Snímek pochází z jedné červencové noci. Devětadvacetiletá porodní asistentka Caty Nixon z Texasu právě dokončila čtyřdenní pracovní směnu, která trvala 53 hodin a bohužel skončila narozením mrtvého dítěte. Na pracovišti své emoce udržela, ale jakmile přijela do domu své sestry, začala plakat. "Byla jsem vyčerpaná a přemožená emocemi, potřebovala jsem to ze sebe pustit," vysvětluje Caty Nixon.

Podívejte se na fotky, které ukazují práci porodních asistentek, V GALERII.

Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

První hodiny po porodu nebývají nejjednodušší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň se musí postarat nejen o sebe, ale…celý článek

Na fotografii sedí v křesle oblečená do nemocničního oděvu, drží sklenici vody, talíř s jídlem má na klíně a pláče. "Je tak dobrá v tom, co dělá. Často se stará o své pacienty a zapomíná na sebe," píše její sestra Laura McIntyre v příspěvku. 

 

Laura zároveň dodává, že většina z nás si neumí představit, co všechno taková porodní sestra zažívá. "Vidí radost z hladkého porodu, vidí paniku a úzkost maminek, které se bojí, vidí strach z císařského řezu, když někdy musí přijít, vidí podporu rodin, kterou bohužel nemají všechny maminky, vidí, jak drogově závislá máma porodí své dítě, kterého se zřekne, vidí bohužel i porod mrtvého dítěte a pohřební vůz, který si pro toto miminko musí přijet... A oni ho musí ustrojit a předat," píše k fotografii. 

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Jordan DeRosier je statečná. Poté, co její sedmiměsíční syn zemřel v postýlce, napsala o tom na web, aby před něčím podobným varovala ostatní rodiče.…celý článek

Není divu, že její příspěvek vyvolal tolik emocí. Sestra Caty Nixon dostala tolik zpráv! Jedna žena vzpomínala, jak Caty tančila s její dvouletou dcerou, zatímco ona rodila, další maminka zase ocenila, že s ní zůstala při porodu i poté, co jí skončila pracovní směna. 

A co na to samotná Caty? Svou práci miluje a říká: "Dobré časy jsou fajn, ty zlé jsou srdcervoucí, ale jsem tu pro obě varianty."

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku