Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

Emotivní fotografie zdravotní sestry, která pomáhá ženě po porodu, koluje po internetu
Foto: MommaKT Shoots
Sdílej na facebooku
5. května  2020 
 06:00

První hodiny po porodu nebývají nejjednodušší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň se musí postarat nejen o sebe, ale i o miminko. Pamatujete si sestru nebo porodní asistentku, která vás po porodu doprovázela do sprchy nebo na WC? Tato žena ano. Dokonce jí na Facebooku vyslovila své veliké díky. Fotografie zdravotní sestry pomáhající ženě po porodu kolovala po internetu a mnohé dojala k slzám.

Fotografie klečící sestry, která pomáhá ženě krátce po porodu s hygienou, vzbudila na internetu veliké emoce. Zveřejnila ji sama aktérka Jill Krause na facebookové stránce BabyRabies.com.

"Nikdy nezapomenu na tváře sester, které mě doprovázely do koupelny po porodu," napsala Krause. "Byly se mnou v okamžiku, kdy já jsem byla tak zranitelná, unavená, roztřesená a plná strachu. Moje břicho splaskávalo a moje důstojnost byla ta tam. Zacházely se mnou laskavě a vstřícně."

5. května je Mezinárodní den porodních asistentek (International Day of the Midwife). Porodní asistentky po celém světě sdílí fotky s hashtagem #ProudMidwife, ženy zase děkují svým porodním asistentkám #Ithank (a doplní jméno své porodní asistentky). I my si vážíme práce porodních asistentek, patří jim velké díky!

Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

Ano. Těhotenství může být tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy, ale co si budeme nalhávat, často je tomu právě naopak. A proto se fotografka Danielle…celý článek

Příspěvek, který má téměř 70 tisíc sdílení, pokračuje slovy: "Pro mě byl tento moment velice silný, utvrdila jsem se v tom, že mám kolem sebe lidi, kteří mi pomohou, i když šlo jen o pár minut v koupelně, na toaletě, kde mi sestřička ukázala, kam si na své spodní prádlo umístit led. Tato fotografie od mé přítelkyně MommaKT Shoots mi tyto chvíle vždycky připomene. Stejně tak mi to připomene vůně dermaplastu. Ať to slyší i ty úžasné sestry nebo kdokoliv, kdo nám pomáhá po porodu a ukáže nám, kam si dát led (nebo nám pomůže s první sprchou po císařském řezu)," napsala vděčná maminka Krause, která tímto statusem skládá poklonu všem porodním asistentkám a zdravotním sestrám.

Vzkaz, který zveřejnila Jill Krause na Facebooku
Vzkaz, který zveřejnila Jill Krause na Facebooku
Autor: Facebook/BabyRabies.com

Autorkou snímků je fotografka Katie Lacer, která sama říká, že focení porodu bylo tou nejemotivnější záležitostí, která v lecčem předčila i svatbu. "Focení porodu je velice náročné, vyžaduje velkou flexibilitu, člověk navíc musí umět odhadnout situaci, kdy může vstoupit a fotit, nebo kdy klient naopak potřebuje klid a odpočinek," říká Lacer s tím, že každý porod je opravdu jiný. Její fotografie jsou opravdu emotivní a dechberoucí. Podívejte se do naší GALERIE.

Porodním asistentkám a sestrám patří velké díky!

Radost, nebo utrpení? 9 známých žen prozradilo, jak prožívaly kojení:

Radost, nebo utrpení? 9 známých žen prozradilo, jak prožívalo kojení • VIDEO: 

Je to síla! Porod z naprosté blízkosti. Takhle jste ho ještě neviděli

Je to síla! Porod z naprosté blízkosti. Takhle jste ho ještě neviděli

"Měla jsem tu čest a účastnila jsem se nejúžasnějšího zázraku světa. Zázraku zrození," napsala na svůj blog fotografka z Londýna, která si říká Ania…celý článek

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Kristen Sullivan je štíhlá žena. Ale ani její břicho se po těhotenství a porodu nevrátilo hned do původní velikosti a navíc na něm zůstaly patrné stopy…celý článek

Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

Zděšené a nechápavé pohledy. Přesně tak reagovali lidé, když jim nastávající otec a oceňovaný umělec Buki Koshoni sdělil svůj záměr: fotografovat celý…celý článek

 

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku