Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

Foto: Buki Koshoni
Sdílej na facebooku
24. září  2019 
 06:00

Zděšené a nechápavé pohledy. Přesně tak reagovali lidé, když jim nastávající otec a oceňovaný umělec Buki Koshoni sdělil svůj záměr: fotografovat celý průběh porodu svého syna. Se vším všudy. Nenechal se odradit a to je dobře. Vznikly tyto emotivní a živočišné fotografie, za které byl dokonce oceněn.

"Měl jsem řadu fotografických nápadů, které jsem neuskutečnil. Vždycky jsem z nějakého důvodu couvl, buď kvůli strachu, nebo z nejistoty. Později jsem toho velmi litoval," vypráví fotograf a oceňovaný umělec Buki Koshoni. Uvědomil si, že přichází o podmanivé snímky, takže tentokrát byl odhodlán nevzdat se – i když okolí ho atakovalo nepříjemnými pohledy, když mu sdělil svůj záměr. 

Jeho odhodlání se vyplatilo. Nejenže vznikla úchvatná série snímků zachycujících porod s názvem Ace & Marianne, ale jeden ze snímků byl i oceněn. Získal cenu Taylor Wessing Photographic Portrait Prize pro rok 2014. 

"Je to zásluha mé neuvěřitelně krásné a odvážné ženy. Ta mi dovolila fotografovat zrození jako celek. Díky také patří synovi Aceovi," říká Koshoni.

Podívejte se na záběry z dalších porodů, chcete-li:

Strach z porodu: Je řešením psycholog, nebo císařský řez?

Strach z porodu: Je řešením psycholog, nebo císařský řez?

Možná vás čeká první porod v životě, možná jste již zkušená rodička. Avšak obavy z porodu vás mohou přemoci v každém případě. Racionální i iracionální…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy