Jak se bránit šikaně? Je to opravdu tak jednoduché, jak ukazuje příklad?

Jak se bránit šikaně? Je to nečekaně jednoduché
VIDEO: VT / titulky Adam Balažovič
Sdílej na facebooku
13. března  2020 
 09:39

Zní to trochu drsně, ale šikana je v podstatě hra, kde jde o výhru a prohru. A když ten, který vás šikanuje, prohraje, nebude se mu to líbit a nechá vás na pokoji. Je to v podstatě jednoduché, jak pochopíte z následující video ukázky. Jak se tedy bránit šikaně? 

Šikana je vážný problém. Děti, zvláště v kolektivech základních škol, se sociálním vztahům učí a dokážou být k sobě velmi zlé a kruté. "Každý rodič, jehož dítě vstupuje do jakékoliv instituce (školy, školky, kroužku), by měl s dítětem hovořit o tom, co se všechno může stát a jak se taková šikana projevuje. Měl by dítě informovat o tom, že když po něm bude někdo chtít něco, co se mu nebude líbit, tak dítě musí reagovat. Už tahle forma rodičovské prevence dokáže zabránit velké části případů šikany," říká psycholog Radek Ptáček. 

Jenže jak se takové šikaně bránit? Co mají děti dělat, když se jim někdo posmívá? Rozhodně nepřistoupit na hru šikanátora, jak ukazuje následující video. Ale je to opravdu tak jednoduché, co myslíte? 

Neptejte se dětí, co bylo ve škole! Chtějte vědět, co se jim přihodilo na internetu

Neptejte se dětí, co bylo ve škole! Chtějte vědět, co se jim přihodilo na internetu

Rodiče se většinou zajímají o to, co jejich děti dělají na internetu a kolik času tam tráví. Co ale netuší, je, jak se tam jejich potomci prezentují,…celý článek

4 typy šikany, o nichž by rodiče měli vědět. Víte, jak si s ní poradit?

4 typy šikany, o nichž by rodiče měli vědět. Víte, jak si s ní poradit?

Šikana zahrnuje fyzické útoky i verbální obtěžování. Víte, které čtyři nejčastější typy šikany se mohou objevit? Tohle je dobré vědět, abyste jako…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku