Výstražná znamení, podle kterých poznáte, že máte dítě závislé na počítači | Supermámy

Výstražná znamení, podle kterých poznáte, že máte dítě závislé na počítači

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
5. února  2018 
 06:00

Můj nejmladší syn by si svůj život bez počítače nedokázal představit. Má sice stanoven čas, po který může hrát, ale jakmile z nějakého důvodu nesmí nebo nemůže ke klávesnici, začne být nervózní, hůř se soustředí, prostě je tak trochu mimo. Podle nedávné studie, kterou zveřejnili v časopise Psychology of Popular Media Culture, existuje devět příznaků, které svědčí o závislosti dětí mezi čtvrtým a jedenáctým rokem na počítači.

Většina rodičů se domnívá, že příliš mnoho času u počítače je pro děti špatné, ale odborníci, kteří výzkum prováděli, zjistili, že čas, který děti stráví u počítače, není pokaždé důvodem pro emoční nebo sociální problémy.

„Lékaři a jiní odborníci většinou tvrdí, že rozhodující pro závislost na počítačích je čas, který u nich děti stráví. Ovšem naše studie prokázala, že k závislosti je zapotřebí víc než jen počet hodin. Nejdůležitější je to, zda počítač způsobuje problémy v jiných oblastech života,“ říká Sarah Domoffová, vedoucí týmu.

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Některé zahraniční celebrity si rozhodně nelámou hlavu s tím, jestli mají doma kluka, který se obléká jako holka, nebo holku, která vypadá spíš jako…celý článek

Dosud však neexistovala studie, která by se zabývala závislostí na počítačích u dětí mezi 4. a 11. rokem života. Tahle předkládá devět varovných příznaků závislosti u dětí v téhle věkové skupině. Jaké to jsou?

1. Neúspěšná kontrola: Je pro vás náročné kontrolovat, zda dítě používá počítač, nebo ne.

2. Ztráta zájmů: Obrazovka počítače je jedinou věcí, která dítě motivuje.

3. Důvěrnost: Zdá se, že počítač je nejlepší a nejbližší přítel dítěte.

4. Psychosociální důsledky: Dítě, které je závislé na počítači, nezajímají rodinné aktivity.

5. Vážné problémy v rodině: Nadměrné používání počítače způsobuje problémy celé rodině.

6. Frustrace: Pokud dítě nemůže používat počítač, je frustrované a nervózní.

7. Podvádění: Dítě, které je závislé, začíná podvádět a hledá možnost, jak se k počítači dostat.

8. Relaxace: Pokud má dítě špatný den, zdá se, že počítač je jediná věc, která mu pomůže, aby se cítilo lépe.

9. Tolerance: Doba, po kterou chce dítě trávit čas u počítače, neustále roste.Někdy mohou počítačové hry dětem pomoci, například tomuto autistickému chlapci. Podívejte se na VIDEO:

Nyní lépe rozumí emocím svých nejbližších: Chlapci s autismem pomohly hry. • VIDEO: 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
No fuj, žena po porodu! Reklama, která se nesměla objevit v přenosu…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku