Zpověď přísné matky: Zavedla jsem čtyři pravidla a nikdy je nezruším!

 • Mellisa Willets se třemi staršími dětmi a manželem
  Foto: Facebook
  Sdílej na facebooku
  1. června  2020 
   06:00

  Svět je někdy dost strašné místo, když jste rodič a musíte neustále přemýšlet o tom, co by se asi tak mohlo stát, když jsou děti mimo rodičovský dohled. Strach má někdy velké oči, ale možná právě proto zavedla matka tří dětí ve věku 9, 7 a 5 let Mellisa Willets u nich doma tahle čtyři základní pravidla. 

  Moc dobře ví, že nejen její potomci je považují za extrémně přísná, ale ona sama tvrdí, že přes ně prostě vlak nejede a že pravidla dětem umožňují, aby zdárně prosperovaly. Co si myslíte o těchto pravidlech vy?

   

 • Žádné telefony, dokud chodí děti do školky

  Autor: iStock

   

  Opravdu, nikdy. Naše pětiletá dcera tvrdí, že je jednou z mála dětí, které nemají vlastní telefon. Je mi jedno, jestli si její spolužáci ve školce myslí, že nemůže mít něco, co jsem já poprvé dostala až na konci střední školy. Jasně, doba je jiná a já nemám v plánu čekat tak dlouho, až jí ho pořídím. Ale vím, že teď ho opravdu nepotřebuje. A dokud to půjde, budu ji držet daleko od sociálních sítí a potenciálního on-line šikanování. Jediný důvod, proč by v tuhle chvíli potřebovala telefon, je ten, aby mě mohla kontaktovat v případě nouze. Ale existují i jiné způsoby, jak to udělat.

   

  Rodičovské návyky, které jsou pro děti nebezpečné! Proč tolik škodí?

  Rodičovské návyky, které jsou pro děti nebezpečné! Proč tolik škodí?

  Každý rodič se snaží dělat pro své děti to nejlepší. Existuje ale spousta věcí, které ovlivňují zdravý vývoj dítěte. Co všechno udělat, aby byly děti…celý článek

 • Nepouštím děti samotné do rodin, které neznám

  Autor: iStock

   

  Jiné matky mi říkají, že je přece v pořádku, když si čas od času vypomohou a jedna vyzvedne z družiny nebo ze školky jiné dítě a nechá si ho určitou dobu u sebe doma. Proč bych to dělala, když je vůbec neznám? Nedovolím, aby nějaký rodič, kterého neznám, vyzvedával moje dítě a vodil ho k sobě domů. Takže, dokud vás nepoznám, nezjistím, jestli nekouříte trávu, nemáte doma nabité zbraně či něco jiného, nedovolím, aby tam moje děti byly.

   

  7 nečekaných způsobů, jak malé dítě vyznává lásku rodičům

  7 nečekaných způsobů, jak malé dítě vyznává lásku rodičům

  Chvíli, kdy vám vaše ratolest poprvé řekne, že vás má ráda, si pamatujete celý život. Do srdce se vám ale vryje spousta dalších okamžiků, děti totiž…celý článek

 • Žádné spaní mimo domov

  Autor: iStock

   

  Asi jsem hodně přísná máma, ale chci mít jistotu, že jsou moje děti v noci v bezpečí. Proto jim zatím nedovolím, aby přespávaly u jiných dětí, i když brečí a škemrají, že jiné děti můžou. No, vy prostě ne. Moje odpověď je prozatím „ne“. Naštěstí jsou ještě docela malé, takže tyhle prosby nejsou tak časté a je možné, že jednou se mi to bude i zamlouvat. Ale dokud nemám důvod říct „ano“, budu říkat „ne“! Však je ještě dost času na to, aby si tohle dobrodružství vyzkoušely.

   

  Věk 14 let, pohlaví ženské, diagnóza deprese. Příčina? Sociální sítě!

  Věk 14 let, pohlaví ženské, diagnóza deprese. Příčina? Sociální sítě!

  Nejnovější vědecká studie britské University College London přinesla šokující zjištění! U dospívajících dívek existuje až dvojnásobné riziko vzniku…celý článek

 • Nenechávám je ponocovat

  Autor: iStock

   

  Moje děti vědí, že když se má jít spát, jde se spát. Existují sice občasné výjimky, kdy můžou zůstat delší dobu vzhůru, ale jinak platí tvrdé pravidlo ohledně odchodu do postele. Pevně věřím, že děti potřebují spánek jako sůl, a opravdu nevidím důvod, proč by měly ponocovat třeba do jedenácti večer. Jednak nebudou vyspalé, jednak budou nesoustředěné a možná i protivné. Proč jim to tedy dovolit? Výjimku povoluji jen v době dovolené, i o víkendu ale platí stejný režim.

   

  Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? Odpověď najdete ve VIDEU:

  Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? • VIDEO: 

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku