Jak přežít společné stolování s dětmi bez stresu a křiku? 5 tipů, jak na to!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  24. března  2019 
   06:00

  Společné večeře jsou pro děti velmi důležité, protože v nich probouzejí pocit sounáležitosti a bezpečí. Podle odborníků jsou tyto děti šťastnější a mají větší sebedůvěru. Ovšem spousta rodičů taky ví, že společné stolování s batolaty a předškoláky může skončit slzami nebo zabouchnutými dveřmi, či dokonce křikem. Jak společně jíst a mít přitom co nejméně stresu? Tyhle triky prý pomůžou! Máte nějaké oblíbené vy?

  Společné jídlo se může stát doslova katastrofou, pokud to neproběhne podle představ dětí. Jste-li navíc ve stresu, pak bude stresující i večeře. Zkuste se na jídlo připravit dopředu a vymyslet nějaké vychytávky, díky nimž se u jídla nebude zbytečně křičet.

   

   

 • Vylepšete vzhled jídla

  Autor: iStock

   

  Máte děti, kterým se skoro nikdy nezavděčíte pokrmem, který jim nabídnete? Zkuste to vylepšit něčím vzrušujícím nebo originálním, co děti zaujme a aspoň na chvíli zabaví. Můžete třeba vykrajovat hvězdičky či jiné tvary do sendvičů nebo barevně ozdobit talíře, do kečupu či jiné omáčky napište jména dětí a podobně.

   

  Devět věcí, které nikdy neříkejte rodičům jedináčka! Proč?

  Devět věcí, které nikdy neříkejte rodičům jedináčka! Proč?

  I když vědí, že to nemyslíte zle a nechcete se jich dotknout, tyto poznámky a komentáře si prostě raději odpusťte, pokud nechcete nikoho naštvat!celý článek

 • Barevné misky nebo barevnější jídlo

  Autor: iStock

   

  Mohlo by se to zdát jako samozřejmost, ale pokud dáváte dětem pokrmy neustále na obyčejné bílé talíře, asi je to nudí. Zkuste vybrat talířky, které jsou barevné a zajímavé, aby si během jídla mohly děti i hrát. Stejně tak je může nudit neutrální barva cereálií a podobně – namíchejte je a uvidíte, jak je to bude bavit.

 • Zelenina a ovoce formou hry

  Autor: iStock

   

  Pokud vaše děti patří k těm, kterým musíte zeleninu nutit téměř násilím, je jasné, že bez křiku a stresu se to doma neobejde. Neznamená to, že byste neměli zkoušet nové druhy zeleniny a jiných potravin, ale jednoduše musíte zapojit fantazii a zkusit i to dětem ozvláštnit. Nakrájejte zeleninu na kolečka či čtverečky, kombinujte různé druhy zeleniny a vymýšlejte nějaké hry, v nichž bude hrát hlavní roli právě zelenina.

   

  25 jídel, která děti nechtějí. Neuvěříte, proč jim nechutnají!

  25 jídel, která děti nechtějí. Neuvěříte, proč jim nechutnají!

  Nesmějte se! Donutit děti k jídlu je někdy nadlidský úkon. A jejich důvody, proč to či to nebudou jíst, jsou občas bizarní (a ano, trochu i úsměvné).…celý článek

 • Zapojte děti do příprav

  Autor: iStock

   

  Nám se tohle doma osvědčilo. Jakmile děti věděly, jak se jídlo připravuje a co je součástí receptu, hned měly větší zájem o konzumaci. Vyberte si recept spolu s dětmi, který je samozřejmě dost snadný na to, aby ho zvládly, a dovolte jim, aby vám při vaření pomáhaly.

   

  15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

  15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

  Jako na potvoru děti nejvíce milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla. Kdyby záleželo na nich, jedly by jen hranolky, pizzu a těstoviny. Na…celý článek

 • Zahrajte si na pětihvězdičkovou restauraci

  Autor: iStock

   

  Děti určitě potěší, když si zahrajete na luxusní restauraci! Připravte dopředu menu, vytiskněte ho a dejte dětem do ruky, aby "si vybraly“ (samozřejmě to, co nabízíte, musíte mít). Mohou si ale vybrat i něco, co je na objednávku a co budete muset připravit – třeba palačinku. Je to sice poněkud náročnější na přípravu, ale stojí to za to.

   

  Co připravit dětem ke svačině, aby jim chutnala a snědly ji? Podívejte se na VIDEO:

  Čím chutnější svačina, tím spíše ji dítě sní • VIDEO: 

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku