15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší! | Supermámy

15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
10. srpna  2019 
 06:00

Jako na potvoru děti nejvíce milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla. Kdyby záleželo na nich, jedly by jen hranolky, pizzu a těstoviny. Na nás rodičích je ten nejtěžší úkol: vybírat potomkům zdravá a výživná jídla a přesvědčit je, že jsou dobrá a chutná. Tady je 15 superpotravin, které jsou pro vaše děti ideální – obsahují důležité vitaminy a minerály. A troufáme si tvrdit, že jim budou chutnat. Připište je proto na svůj nákupní seznam.

Rachel Beller, odbornice na výživu a čtyřnásobná maminka, poradila serveru parenting.com 15 supervýživných potravin, které byste měli zařadit do jídelníčku vašeho dítěte. Podívejte se, které to jsou, do naší FOTOGALERIE.

Schválně – napadlo by vás, jak skvělé mohou být borůvky, které zrovna teď začínají pořádně zrát? Nebo že byste dětem měli dopřát lososa a taky fazole nebo že vajíčka jsou pro ně vážně důležitá? Tyto doporučené potraviny obsahují dostatek živin, dětem dodají dostatek energie, ale také palivo a výživu pro jejich mozek – mají tak kladný vliv nejen na jejich tělesný, ale také psychický vývoj.  

Jak vybrat snídaňové cereálie pro děti? Podívejte se na naše video:

Jak vybrat snídaňové cereálie pro děti • VIDEO: 


Od kdy mohou děti vajíčka? Co nejdříve! A klidně jedno vejce denně, radí vědci

Od kdy mohou děti vajíčka? Co nejdříve! A klidně jedno vejce denně, radí vědci

Dáváte svému batoleti vajíčka? Ne? Chyba. Podle nového průzkumu by totiž malou dávku vajíček měly jíst děti už od šesti měsíců. Vypadá to dokonce,…celý článek

 

Umíte nakupovat? Naučte se vybírat zdravé potraviny vhodné pro děti i dospělé

Umíte nakupovat? Naučte se vybírat zdravé potraviny vhodné pro děti i dospělé

Cesta ke zdraví a boj s nadváhou začínají většinou v obchodech, kde si vybíráme mezi potravinami vhodnými a nevhodnými. A to platí pro dospělé stejně…celý článek

Naučte děti jíst. Jak dostat do batolete zeleninu?

Naučte děti jíst. Jak dostat do batolete zeleninu?

Víte, že strava, kterou dáváte svému potomkovi v prvních třech letech, může změnit celý jeho život? Dětská výživa ovlivňuje nejen celoživotní stravovací…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku