Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám! Dojme i vás? | Supermámy

Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám! Dojme i vás?

Dobré podněty k zamyšlení, co říkáte?
Dobré podněty k zamyšlení, co říkáte?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
5. května  2019 
 06:00

Dětský lékař Sam Hay má ordinaci v australském Sydney a jako doktor pracuje od roku 2005. Svou kariéru zahájil jako armádní lékař a šestkrát byl nasazen v Afghánistánu. V současnosti se stará jako lékař především o dětské pacienty. A ani trochu mu nevadí, když mu matky neustále volají a navštěvují ho se svými potomky i tehdy, když se zdá, že o nic nejde. Na svém blogu a Facebooku uveřejnil tenhle krásný dopis, který věnoval právě matkám!

Kolikrát vám už někdo nehezky naznačil, že jste hysterická matka, když s každou prkotinou vystartujete k dětskému lékaři? Nebo mu zavoláte? Nebo zavoláte pohotovost? Nebo se prostě milionkrát zeptáte na totéž? No a co! Jste matka a bojíte se. A doktor Sam Hay to dobře ví a chápe to. Je totiž otec tří dětí a vedle toho má armádní výcvik a taky postgraduál ze sportovní medicíny. Co napsal „bojácným“ matkám na svém facebookovém profilu, který následně převzal portál kidspot.com.au?

Hit: Jak okamžitě utišit plačící dítě? Mrkněte na trik zkušeného pediatra!

Hit: Jak okamžitě utišit plačící dítě? Mrkněte na trik zkušeného pediatra!

Tipů a triků na utišení plačícího dítěte jste jistě vyzkoušela a vyslechla mnoho. Podívejte se na to, jak si s miminky poradí Robert Hamilton, americký…celý článek

Drahé maminky,

jako otec vím, jak je stresující, když vám onemocní vlastní dítě. Svůj doktorský diář mám zaplněný na každý den jmény maminek a dětí různých věkových kategorií.

Každý máme jiné zaměstnání, pocházíme z různých rodin a prostředí, dokonce i různých kultur. Ale ve finále jsme všichni stejní.

Chceme pro naše děti to nejlepší. A nechceme vidět, když je jim zle a jsou nemocné.

Pokaždé, když se vaše jméno objeví v mém diáři nebo ke mně prostě přijdete s něčím akutním, chci, abyste věděly, že je to v pořádku. I kdyby to vypadalo jako banalita, s čím přicházíte.

Je to v pořádku, že si chcete být jistá. Je to v pořádku, že si to chcete zkontrolovat „jen pro jistotu“. Je v pořádku, že mě chcete vidět a všechno chcete slyšet ode mě. Doktor Google, příspěvky od kamarádek na Facebooku a vtipy v uzavřených mateřských skupinách můžou být někdy děsivé a matoucí. Je v pořádku, že chcete odpověď od lékaře. Nejste lékař, jste maminka a zatraceně dobrá.

 

5 rozdílů ve výchově kluků a holek: V tomhle se liší, nejsou to jen mýty!

5 rozdílů ve výchově kluků a holek: V tomhle se liší, nejsou to jen mýty!

I když bychom si to možná přáli, aby žádné rozdíly neexistovaly, věda nás přesvědčuje o tom, že vývoj mozku u chlapců a dívek probíhá odlišně. Kluci…celý článek

Je to v pořádku, když se mě stokrát zeptáte „ale jak to víte, tak jistě“? Protože vím, že nechcete riskovat s tím malým človíčkem, který pro vás znamená celý svět.

Jestli jsem někdy frustrovaný? Někdy, ale nikdy ne ve chvíli, kdy za mnou přijdete s dítětem. Někdy, když přivedete celou rodinu, ale já mám čas jen pro jednoho pacienta, kterému chci dát radu, kterou potřebuje. Zároveň jsem ale vděčný za to, že jste mě požádali o pomoc.

Nikdy vás nebudu soudit. Protože jsem nejen lékař, ale taky táta. A každá chvíle, kterou strávím se svými dětmi, mi připomíná právě to, co každá matka potřebuje slyšet, když je znepokojená zdravím svého dítěte. Obdivuji vás, matky, když v noci pláčete a potřebujete ujištění, že je vše v pořádku.

Takže, když to budete potřebovat, zvedněte telefon a zavolejte mi. Nebo přijeďte, nebuďte v rozpacích, ani se nebojte, že bych vás soudil nebo kritizoval.

Váš Dr. Sam Hay

 

Co si myslí šestiletá holčička o mateřství? Podívejte se na VIDEO:

Šestiletá holčička vypráví, jak je těžké být matkou • VIDEO: 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Perské princezny, buzerace po maďarsku a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku