Všechno prodali, odhlásili děti ze školy a vyrazili na cestu kolem světa. Proč? | Supermámy

Všechno prodali, odhlásili děti ze školy a vyrazili na cestu kolem světa. Proč?

Šťastná rodina na Brooklyn Bridge, New York v USA
Foto: Profimedia
Sdílej na facebooku
2. července  2019 
 06:00

Čtyřčlenná rodina vyměnila dům za karavan a vyrazila na cestu kolem světa. Joanna a Oliver z Austrálie odhlásili své dvě děti ze školy a ve svém karavanu se s nimi vydali na cesty.

Tihle rodiče – prodavačka Joanna (34) a její manžel Oliver (37), elektrikář – vždycky věřili, že cestování je důležitou a nezbytnou součástí rodinného života. Australané se proto nedávno rozhodli, že to rozjedou ve velkém – vzali své děti Jamesona (9) a Evelyn (7), prodali veškerý majetek, koupili karavan a vyrazili.

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Jezdíte v létě do kempu pod stan, nebo máte dokonce přívěs, ve kterém týden bydlíte? Tak si zkuste představit, že v něm žijete celý rok a jezdíte z…celý článek

Už mezi lety 2014 až 2018 projeli vedle Austrálie také Aljašku, Kanadu, Nový Zéland, Vanuatu, Švýcarsko, Itálii, Německo, Rakousko a Hongkong. V roce 2017 se  pak rozhodli, že to, aby jejich děti chodily do školy, zabírá příliš mnoho času a že ho chtějí mnohem více trávit společně. 

Prodali proto dům, který si koupili v roce 2009, Oliver prodal svou elektrikářskou firmu, koupili pořádné auto a karavan a v lednu 2018 vyrazili na užasnou cestu kolem světa. Přiznávají, že i tak jsou peníze trochu problém a že dětem občas chybí přátelé, ale nemají v úmyslu cestování nechat. Už kvůli tomu, že na cestách naopak potkávají nové přátele.

Žádné vstávání, žádné víkendové šílenství

"Nejvíce se nám zatím líbilo v New Yorku, v kanadské provincii Alberta a úžasné bylo pomalé putování po pacifickém severozápadním pobřeží," shodují se a pochvalují si, že je netrápí žádné vstávání do práce, žádné školní přípravy nebo snaha dohnat o víkendu všechno, co se během týdne nestihlo. 

Oba potomci jsou zapsáni do on-line školy, ale příprava zabere mnohem méně času než běžná školní docházka. Joanna každopádně funguje i jako učitelka. 

Aby mohli cestovat i nadále, rozhodli se, že se na dva měsíce ročně vrátí domů a budou pracovat, aby si na to vydělali. Zbylých deset měsíců chtějí zase cestovat. 

Koloběh života. Muž se fotil se synem celých 26 let. Skvělý nápad!

Koloběh života. Muž se fotil se synem celých 26 let. Skvělý nápad!

Tomu se říká výdrž. Tento neznámý muž se fotil se svým synem dlouhých 26 let. První fotografie byla pořízena v roce 1986, poslední v roce 2012. Na…celý článek

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Proč jsou matky nevyspalé? Noční video odhaluje pravdu!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku