Narodila se jako kluk, teď je holka. Co rodiče přesvědčilo?

Osmiletá Dempsey se narodila do těla chlapce, ale s podporou rodičů vyrůstá jako dívk
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
20. prosince  2019 
 06:00

Narodila se jako kluk, vyrůstá jako dívka. Ačkoli je jí teprve osm. Má plnou podporu svých rodičů, kteří si byli jistí, že něco je jinak, už v době, kdy Dempseymu byly čtyři roky. 

Jaime Clara (41) a její manžel Dennis z Long Islandu v USA rozhodli, že svého potomka budou podporovat, i když to vzhledem k tlaku okolí není vždy snadné. Spolupracují proto i s  komunitou LGBT, využívají její podpory a zároveň sami šíří její myšlenky. 

Matka sklízí kritiku za to, že synovi umožňuje být dívkou, ale tvrdí, že je tak šťastnější. Podle ní se první projevy toho, že se Dempsey možná narodil do špatného těla, daly pozorovat už kolem dvou a půl roku jeho věku. Miloval panenky, šaty a třpytivé předměty. 

Manažerka Jaime a její manžel Dennis si původně mysleli, že jde o přechodnou fázi, která pomine, ale Dempsey byl stále rozčilenější, když po něm někdo chtěl, aby se oblékal nebo choval jako kluk. 

A rodičům nosil obrázky, na které se kreslil jako dlouhovlasá blonďatá dívka, každé ostříhání oplakal. 

Když byly Dempseymu čtyři, rodiče ho vzali k dětskému psychiatrovi, který potvrdil rozpor mezi biologickým pohlavím a genderovou identitou. Rodiče se i kvůli tomu rozhodli, že se pro ně Dempsey stane taky dívkou. 

Vždyť to je vymývání mozků! 

Jako dcera je rozhodně šťastnější, ačkoli třeba ve škole musela čelit šikaně spolužáků. Rodiče na to reagovali nejlepším možným způsobem: po dohodě s učiteli ve škole proběhla debata o transgender dětech. 

Někteří lidé nařkli Jaime a Dennise z toho, že svou dceru zneužívají a že jí "vymyli mozek". Rodiče na to mají celkem jednoduchý protiargument: některé děti nejde přimět ani k tomu, aby jedly zeleninu. Jak by asi tak šlo děti přimět k tomu, aby se chovaly jako opačné pohlaví?

Dempsey je osm, letos jí rodiče nechali pohlaví úředně změnit i v rodném listě. "Vždyť tvrdila, že je holka, a chovala se tak od doby, kdy se dovedla vyjádřit," dodává k tomu Jaime. Pár má i další děti, ale nebylo to tak, že by dcera kohokoli napodobovala. 

"Věci, které se jí líbily, jsme doma ani neměli, protože sukně ani třpytky do té doby nikoho nezajímaly. Dempsey si vyráběla dlouhé vlasy třeba z kalhot od pyžama," popsala matka transgender dívky. 

Dempsey nicméně trápí, že má penis a že její tělo nevypadá tak jako u jiných dívek. Za své tělo se stydí. Ale jinak se chová jako sebevědomá mladá dáma. 

"Mnoho lidí říká, že Dempsey má štěstí, že jsme jejími rodiči zrovna my. Ale já myslím, že je to naopak, my máme štěstí, že máme dceru jako ona," tvrdí Jaime. S tím, že se díky ní neustále učí novému pohledu na svět a zároveň toleranci a soucitu. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku