Narodila se jako kluk, teď je holka. Co rodiče přesvědčilo?

Osmiletá Dempsey se narodila do těla chlapce, ale s podporou rodičů vyrůstá jako dívk
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
20. prosince  2019 
 06:00

Narodila se jako kluk, vyrůstá jako dívka. Ačkoli je jí teprve osm. Má plnou podporu svých rodičů, kteří si byli jistí, že něco je jinak, už v době, kdy Dempseymu byly čtyři roky. 

Jaime Clara (41) a její manžel Dennis z Long Islandu v USA rozhodli, že svého potomka budou podporovat, i když to vzhledem k tlaku okolí není vždy snadné. Spolupracují proto i s  komunitou LGBT, využívají její podpory a zároveň sami šíří její myšlenky. 

Matka sklízí kritiku za to, že synovi umožňuje být dívkou, ale tvrdí, že je tak šťastnější. Podle ní se první projevy toho, že se Dempsey možná narodil do špatného těla, daly pozorovat už kolem dvou a půl roku jeho věku. Miloval panenky, šaty a třpytivé předměty. 

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Kim Guiley a její manžel Travis vždycky chtěli jak dceru, tak i syna. Dcera se jim narodila v roce 2013. Když Kim za pár let znovu otěhotněla, doufala…celý článek

Manažerka Jaime a její manžel Dennis si původně mysleli, že jde o přechodnou fázi, která pomine, ale Dempsey byl stále rozčilenější, když po něm někdo chtěl, aby se oblékal nebo choval jako kluk. 

A rodičům nosil obrázky, na které se kreslil jako dlouhovlasá blonďatá dívka, každé ostříhání oplakal. 

Když byly Dempseymu čtyři, rodiče ho vzali k dětskému psychiatrovi, který potvrdil rozpor mezi biologickým pohlavím a genderovou identitou. Rodiče se i kvůli tomu rozhodli, že se pro ně Dempsey stane taky dívkou. 

Vždyť to je vymývání mozků! 

Jako dcera je rozhodně šťastnější, ačkoli třeba ve škole musela čelit šikaně spolužáků. Rodiče na to reagovali nejlepším možným způsobem: po dohodě s učiteli ve škole proběhla debata o transgender dětech. 

Někteří lidé nařkli Jaime a Dennise z toho, že svou dceru zneužívají a že jí "vymyli mozek". Rodiče na to mají celkem jednoduchý protiargument: některé děti nejde přimět ani k tomu, aby jedly zeleninu. Jak by asi tak šlo děti přimět k tomu, aby se chovaly jako opačné pohlaví?

5 důvodů, proč je lepší být svobodná matka než vdaná, ale nešťastná

5 důvodů, proč je lepší být svobodná matka než vdaná, ale nešťastná

Víte, co je horšího než být rozvedená? Pocit osamělosti každý den v manželství, kde nefunguje téměř nic. To si ostatně myslí i autorka, blogerka a…celý článek

Dempsey je osm, letos jí rodiče nechali pohlaví úředně změnit i v rodném listě. "Vždyť tvrdila, že je holka, a chovala se tak od doby, kdy se dovedla vyjádřit," dodává k tomu Jaime. Pár má i další děti, ale nebylo to tak, že by dcera kohokoli napodobovala. 

"Věci, které se jí líbily, jsme doma ani neměli, protože sukně ani třpytky do té doby nikoho nezajímaly. Dempsey si vyráběla dlouhé vlasy třeba z kalhot od pyžama," popsala matka transgender dívky. 

Dempsey nicméně trápí, že má penis a že její tělo nevypadá tak jako u jiných dívek. Za své tělo se stydí. Ale jinak se chová jako sebevědomá mladá dáma. 

"Mnoho lidí říká, že Dempsey má štěstí, že jsme jejími rodiči zrovna my. Ale já myslím, že je to naopak, my máme štěstí, že máme dceru jako ona," tvrdí Jaime. S tím, že se díky ní neustále učí novému pohledu na svět a zároveň toleranci a soucitu. 

A pusu babičce? Ne! Nechtějte po dětech polibky ani objímání příbuzných

A pusu babičce? Ne! Nechtějte po dětech polibky ani objímání příbuzných

Vánoce a jiné svátky či rodinná setkání jsou často dobou dobrého jídla, tradic a zábavných příběhů i láskyplných okamžiků. Jsou taky dobou, kdy se…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku