Prodali skoro vše a vyrazili na cesty. Jejich předělaný autobus vás ohromí!

Jed s manželkou Marthe a dvěma dcerami vyrazili na cesty letos v létě
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
3. prosince  2019 
 08:00

Tradiční život v nějakém domě? Tahle mladá rodina řekla ne. Australan Jed Harris (38) a jeho manželka Marthe (37) z Austrálie se potkali na cestách a oba si přáli věnovat další čas rodině a právě cestování. Po narození svých dvou dcer se rozhodli prodat velkou část majetku a začali žít v upraveném autobuse. 

Na cesty nevyrazili hned, ale nejdříve museli do autobusu investovat v přepočtu více než půl milionu korun, aby si ho upravili podle svých představ. Peníze na úpravu i cestování získali díky tomu, že prodali čtyři pětiny svého majetku. 

Během následujícího roku a půl úžasným způsobem předělali autobus s původně šedesáti sedadly na rodinný dům na kolech. Naučilo je to minimalismu, tvrdí, že na cestách našli svobodu a zjistili, že nepotřebují peníze k tomu, aby byli bohatí.

Čtyřčlenná rodina v prosinci vyrazila na výlet, zatím se nevrátili

Čtyřčlenná rodina v prosinci vyrazila na výlet, zatím se nevrátili

Obdivujete lidi, kteří se dokázali vzdát každodenní rutiny a vyrazili třeba na roční cestu kolem světa? Nebo aspoň na pár týdnů někam poblíž? Příběh…celý článek

Manželé se potkali v Norsku, Jed už tehdy hodně cestoval a ve Skandinávii byl díky pracovnímu vízu, Marthe Rovik tam pracovala jako spánková konzultantka. 

Když Jedovi skončilo vízum, odcestovali do Austrálie a dva roky cestovali po světadílu, až se v říjnu 2010 vzali na pláži v západní Austrálii. Po čtyřech letech se jim narodila dcera Ellida Olis Harris, po dalších dvou letech druhá, kterou pojmenovali Emble Eli Harris. 

Už po narození první dcery začali přemýšlet, jak by spolu mohli trávit více času jako rodina a přitom nadále cestovat, a uvědomili si, že vlastní spoustu věcí, které prostě mohou prodat – a tak získat peníze. 

Za část z nich v únoru 2018 koupili starý vyřazený autobus MAN z roku 1998, který našli odstavený na starém parkovišti u řeky Margaret jižně od Perthu. Přestěhovali se do něj 13. srpna 2019. 

"Nečekejte, až se váš život změní, změňte ho sami," říká dneska Jed, který s rodinou cestuje po celém světadílu. 

Hračky vašeho dětství! Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?

Hračky vašeho dětství! Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?

Když se s našimi dětmi v redakci bavíme o tom, jaké hračky jsme měli v dětství my, nemohou uvěřit tomu, že jsme vyrostli bez lega. Nebo s jednou maličkou…celý článek

To jsou rozdíly! Jak jedí rodiny z celého světa a kolik za to utratí?

To jsou rozdíly! Jak jedí rodiny z celého světa a kolik za to utratí?

Víte, kolik vaše rodina spotřebuje jídla za týden? A kolik vás všechny ty potraviny stojí? Americký fotograf Peter Menzel cestuje po světě a dokumentuje…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku