Hezká tradice: V porodnici háčkují sestry miminkům halloweenské čepičky

Malá Olivia v halloweenské čepičce, kterou uháčkovala sestra Jennifer Bigger.
Foto: St. Joseph's Hospitals
Sdílej na facebooku
29. října  2017 
 06:00

Je to takové milé gesto. Když se v porodnici St. Joseph’s Women’s Hospital v Tampě na Floridě narodí miminko, dostane od sester vlastnoručně vyrobenou čepičku. Jelikož se blíží svátek Halloween, je porodnice plná malých dýní, strašidýlek a duchů. Na jaře tu zase měli malé králíčky nebo žirafky.

"Máme tu čepičky ve tvaru dýní, cukrovinek, duchů, Frankensteinů, žaludů a malých netopýrů," řekla serveru Today.com sestra Becky Allen. "Milujeme háčkování čepiček pro naše malé pacienty a oni to milují také," dodala.

Tuhle roztomilou tradici odstartovala sestřička Paula McDonald, která zemřela ve věku 55 let. To ona milovala háčkování čepiček pro novorozence a brzy ji začaly pomáhat ostatní sestry. Paula je všechno naučila a ony po její smrti háčkovaly čepičky dál. Dokonce vznikl spolek The Paula's Projekt, který má i své facebookové stránky a fanoušky, kteří také přispívají originálními pokrývkami hlavy pro malá miminka.

V porodnici háčkuje čepičky asi padesátka sestřiček a porodních asistentek. "Háčkování nás stmelilo, jsme si blíž," svěřila se sestra Pam Eaton serveru Today.com. "Užíváme si, když jsme spolu, háčkujeme a bavíme se o čepičkách, které chceme ještě udělat. Paula by byla moc šťastná, kdyby viděla všechny tyto nádherné čapky."

Sestry háčkují během přestávek a dokonce i po práci. Výsledkem jsou krásné malé čepičky pro miminka.

Veselé kloboučky neháčkují jen sestry, přidávají se i ostatní oddělení nemocnice. A také členové komunity The Paula's Project. Dokonce i Paulina maminka pošle jednou za pár měsíců obří tašku barevných čepiček.

A co na to maminky s novorozenci? Ty tuto tradici milují. Jedna pacientka se svěřila, že její babička háčkovala, ale zemřela a miminku už nestihla nic vyrobit. Proto pro ni mělo obrovský význam, když čepičku získali v porodnici.

Také v českých porodnicích se háčkuje. Předčasně narozená miminka dostávají do inkubátoru speciální chobotničky, díky kterým se cítí bezpečněji. Jak je to možné? Chapadla chobotnice zřejmě připomínají dětem pupeční šňůru a měkká pletenina zase matčinu dělohu. Více si přečtěte ZDE

Jak se skutečně vyvíjí zrak miminek a kdy vás vlastně uvidí?

1080p 720p 360p
Jak se skutečně vyvíjí zrak miminek a kdy vás vlastně uvidí? • VIDEO: 

Neuvěříte, jak háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným dětem

Neuvěříte, jak háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným dětem

Na háčkované čepičky u malinkých miminek jsme už zvyklí i v českých porodnicích, ovšem háčkované chobotničky? Personál v porodnici v Pool Hospital…celý článek

Fotografie sestry, která se stará o ženu po porodu, vás dostane

Fotografie sestry, která se stará o ženu po porodu, vás dostane

První hodiny po porodu nebývají nejjednoduší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň musí se postarat nejen o sebe, ale…celý článek

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

Tyto fotografie jsou skutečné. Jsou na nich ženy, které mají po porodu nevzhledné spodní prádlo s obrovskou vložkou, na břiše jizvy nebo strie a neustále…celý článek


Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku