5 babských rad, jak vyvolat porod, když se miminku nechce ven

 • 5 babských rad, jak vyvolat porod, když se miminku nechce ven
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  22. října  2017 
   06:00

  Někdy pomůžou, jindy nepomůže ani sebelepší babská rada, protože příroda si prostě dělá, co chce. Já měla sice opačný problém – hledala jsem způsoby, jak to udělat, abych neporodila moc brzo – moje kamarádky ale přenášely a byly vděčné za každou radu. I když by vypadala sebebláznivěji. Co všechno maminky dělají, aby porod uspíšily?

 • Teplá koupel

  Autor: iStock

   

  Asi nejznámější metoda, která směřuje k porodu. Naložíte se do vany s horkou vodou a budete v ní relaxovat tak dlouho, dokud vám nezačne být zima. Teplá voda prý působí na děložní svalstvo, které se uvolní a následně rozpohybuje. Voda by měla mít aspoň 40° C. Hodně se metoda využívá i v některých porodnicích v první době porodní a skutečně může rodičce ulevit a urychlit porod. Překvapivě tuhle babskou radu doporučují i odborníci.

   

 • Masturbace a stimulace bradavek

  Autor: iStock

   

  Když si začnete masírovat bradavky od 39. týdne těhotenství, můžete si dost silně nastartovat kontrakce. Je to proto, že dochází k vyplavování oxytocinu, který účinkuje při vyvolávání porodu. Jde opět o ověřenou a odborníky posvěcenou metodu. Masturbace působí podobně – opět dochází k vyplavení oxytocinu.

 • Pohlavní styk

  Autor: iStock

   

  Tahle rada není stoprocentně účinná, ovšem pravdou je, že sperma obsahuje podobné látky, které se zavádějí rodičkám při porodu do vagíny, aby se porod urychlil a nastartovaly se kontrakce. Uvolní děložní hrdlo, změkčí ho a umožní tak otevírání. No není to super metoda? Tedy, pokud vám lékař nezakázal během těhotenství milování. Ovšem když už přenášíte, tak to může být jedno.

   

 • Čaj z maliníku nebo lněné semínko

  Autor: iStock

   

  Maliník obsahuje bioaktivní látky, které pomáhají tělu připravit se na porod. Tonizují pánevní svalstvo a stimulují stahy hladkých svalů. Stačí, když budete odvar popíjet dvakrát až třikrát denně. Připravíte ho tak, že zalijete jednu polévkovou lžíci suchého listí maliníku čtvrt litrem vroucí vody a necháte patnáct minut louhovat. Pozor, pijte až od 36. týdne, jinak si můžete přivolat předčasný porod. Pokud jde o lněné semínko, to zase změkčuje stolici, takže se tím uvolní porodní cesty a zvláční se hladké svalstvo. Ani s touhle metodou nemají odborníci problém.

 • Skořice a fyzická námaha

  Autor: iStock

   

  Máte-li ráda aromaterapii, pak doporučujeme éterický olej ze skořice. Jeho inhalace pomáhá vyvolat kontrakce a taky vás nabudí, takže nebudete tak vyčerpaná. Stačí nakapat skořicový olej do aromalampy a provoníte celý byt. Můžete taky skořicovou kůru povařit ve vodě a nechat odpařovat. K tomu si přidejte fyzickou aktivitu a úspěch je zaručený. Stačí vygruntovat byt a uvidíte.

   

  Podívejte se, jak vypadá klidný, pohodový a přirozený císařský řez:

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku