5 babských rad, jak vyvolat porod, když se miminku nechce ven

 • Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  22. října  2017 
   06:00

  Někdy pomůžou, jindy nepomůže ani sebelepší babská rada, protože příroda si prostě dělá, co chce. Já měla sice opačný problém – hledala jsem způsoby, jak to udělat, abych neporodila moc brzo – moje kamarádky ale přenášely a byly vděčné za každou radu. I když by vypadala sebebláznivěji. Co všechno maminky dělají, aby porod uspíšily?

 • Teplá koupel

  Autor: iStock

   

  Asi nejznámější metoda, která směřuje k porodu. Naložíte se do vany s horkou vodou a budete v ní relaxovat tak dlouho, dokud vám nezačne být zima. Teplá voda prý působí na děložní svalstvo, které se uvolní a následně rozpohybuje. Voda by měla mít aspoň 40° C. Hodně se metoda využívá i v některých porodnicích v první době porodní a skutečně může rodičce ulevit a urychlit porod. Překvapivě tuhle babskou radu doporučují i odborníci.

   

  Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

  Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

  Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme…celý článek

 • Masturbace a stimulace bradavek

  Autor: iStock

   

  Když si začnete masírovat bradavky od 39. týdne těhotenství, můžete si dost silně nastartovat kontrakce. Je to proto, že dochází k vyplavování oxytocinu, který účinkuje při vyvolávání porodu. Jde opět o ověřenou a odborníky posvěcenou metodu. Masturbace působí podobně – opět dochází k vyplavení oxytocinu.

 • Pohlavní styk

  Autor: iStock

   

  Tahle rada není stoprocentně účinná, ovšem pravdou je, že sperma obsahuje podobné látky, které se zavádějí rodičkám při porodu do vagíny, aby se porod urychlil a nastartovaly se kontrakce. Uvolní děložní hrdlo, změkčí ho a umožní tak otevírání. No není to super metoda? Tedy, pokud vám lékař nezakázal během těhotenství milování. Ovšem když už přenášíte, tak to může být jedno.

   

  Co vás čeká po porodu? Pozor, tohle je skutečná (a krvavá) realita

  Co vás čeká po porodu? Pozor, tohle je skutečná (a krvavá) realita

  V porodnici ztratíte veškeré zábrany a někdy i důstojnost, bez legrace. Sama jsem jen s jistou nadsázkou nazývala pobyt na oddělení šestinedělí porodnickým…celý článek

 • Čaj z maliníku nebo lněné semínko

  Autor: iStock

   

  Maliník obsahuje bioaktivní látky, které pomáhají tělu připravit se na porod. Tonizují pánevní svalstvo a stimulují stahy hladkých svalů. Stačí, když budete odvar popíjet dvakrát až třikrát denně. Připravíte ho tak, že zalijete jednu polévkovou lžíci suchého listí maliníku čtvrt litrem vroucí vody a necháte patnáct minut louhovat. Pozor, pijte až od 36. týdne, jinak si můžete přivolat předčasný porod. Pokud jde o lněné semínko, to zase změkčuje stolici, takže se tím uvolní porodní cesty a zvláční se hladké svalstvo. Ani s touhle metodou nemají odborníci problém.

 • Skořice a fyzická námaha

  Autor: iStock

   

  Máte-li ráda aromaterapii, pak doporučujeme éterický olej ze skořice. Jeho inhalace pomáhá vyvolat kontrakce a taky vás nabudí, takže nebudete tak vyčerpaná. Stačí nakapat skořicový olej do aromalampy a provoníte celý byt. Můžete taky skořicovou kůru povařit ve vodě a nechat odpařovat. K tomu si přidejte fyzickou aktivitu a úspěch je zaručený. Stačí vygruntovat byt a uvidíte.

   

  Podívejte se, jak vypadá klidný, pohodový a přirozený císařský řez:

  Císařský řez: Klidně, pokorně a trpělivě na svět • VIDEO: 
   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku