Kdy miminko poprvé uvidí rodiče a proč potřebují novorozenci černobílé hračky?

Video se připravuje ...
Jak se skutečně vyvíjí zrak miminek a kdy vás vlastně uvidí?
Foto: @seekermedia
Sdílej na facebooku
17. října  2017 
 06:00

Představujete si, že až vás novorozenec poprvé uvidí, nadšením se mu rozzáří obličej? Pak budete asi překvapení, protože čerstvě narozené miminko své rodiče vlastně moc nevidí krom toho, že se stejně neumí vědomě usmívat. Co tedy doopravdy vidí malinké děti? 

Pětadvacet centimetrů. Přesně tak daleko vidí novorozenci krátce po tom, co se narodí. Navíc se jim svět jeví jako černobílý. K tomu, aby rozeznalo barvy kolem sebe, potřebuje dospět do věku tří měsíců – tehdy zároveň dobře vidí i vlastní rodiče nejen, když jsou těsně u něj. 

Na tohle je dobré myslet například tehdy, když vybíráte hračky a dekorace pro nejmenší miminka, má smysl pořizovat jim ty černobílé, kontrastní, prosté detailů. Dítě samozřejmě může spokojeně vyrůstat i obklopeno jemnými pastelovými vzory, jen si jich v prvních měsících moc neužije. 

Podívejte se, jak se miminko začne usmívat, když ho maminka hladí!

Video se připravuje ...
Podívejte se, jak se miminko začne usmívat, když ho maminka hladí! • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku