VIDEO: Pozor na chyby při nošení dětí v šátcích!

Michaela Perníková popisuje, jak začít s nošením dětí v šátku
VIDEO: Adam Balažovič
Sdílej na facebooku
12. prosince  2015 
 06:00

Nošení dětí v šátku či nosítku je čím dál tím populárnější. Jeho výhody uznává i většina lékařů – pokud se děti nosí správně, podotýkají. Jak začít s nošením a jakým nejčastějším chybám se vyhnout? 

"Každé dítě je jiné a každému také vyhovuje jiný přístup," říká lektorka vázání šátků Michaela Perníková. "Některé děti jsou spokojeny v šátku již od narození, jiné si musí zvykat." Je jen na rodičích, jak se rozhodnou a jak cítí, že to vyhovuje jim i dítěti. Pokud tedy zvolíte správný úvaz, můžete dítě nosit v šátku již od narození. Je ale dobré, aby o tom rodiče byli přesvědčení a aby se snažili být co nejvíce v klidu a v pohodě. "Děti od nás, jak známo, dokážou nasát všechny emoce. Pokud budete nervózní nebo ve stresu, může se stát, že dítě bude mít pocity podobné," říká lektorka.

Sama doporučuje trpělivost a klid. A pokud se děťátku nelíbí v šatku teď, můžete to zkusit po nějaké době. "Každé dítě vydrží v šátku jinou dobu. Déle tam vydrží novorozenec, starší batole už potřebuje také svůj čas na hraní na dece. Neexistuje žádná doporučená doba, vždy se řiďte spokojeností vašeho miminka," říká Michaela Perníková.

Jaké nejčastější chyby můžete při vázání udělat? A co ještě zkusit, aby se vše povedlo? Vše se dozvíte v našem videu.

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku