4 věci, které zkontrolujte v bytě prarodičů, když k nim jdete s batoletem na návštěvu | Supermámy

4 věci, které zkontrolujte v bytě prarodičů, když k nim jdete s batoletem na návštěvu

 • Pár tipů na to, aby bylo vaše dítě v bezpečí i u prarodičů
  Pár tipů na to, aby bylo vaše dítě v bezpečí i u prarodičů
  Foto: profimedia.cz
  Sdílej na facebooku
  30. června  2016 
   06:00

  Prarodiče mají spoustu dobrých tipů a zkušeností, kterými nám mohou s miminkem pomoci. Ať jde o masáže bříška nebo o to, že "když jsi brečela, tak na tebe vždycky zabíralo, když jsem tě takhle nosila". Co se týče ale bezpečnosti prostoru, ve kerém se má batole pohybovat, tam jste velice záhy odborníkem vy. Až se jednou budete domlouvat s babičkou a dědou, že zkusí děti pohlídat u sebe doma, zkontrolujte pro jistotu pár následujících míst.

 • Kuchyň

  dítě piškot
  Pokud je vaše dítě už ve stadiu, že se umí odplazit z deky a začíná objevovat svět, zkontrolujte, co mají prarodiče v kuchyni ve spodních zásuvkách. Ideální je plastové nádobí, ať si batole klidně objevuje. Určitě zkontrolujte, kam vede šňůra od rychlovarné konvice, aby za ni dítě nemohlo zatáhnout, a konvici tak na sebe zvrhnout.
 • Koupelna

  ...
  Někteří lidé si nechávají léky na poličkách v koupelně, aby na jejich užívání nezapomněli. Podívejte se, kde mají léky uloženy vaši rodiče. Ideálně by měly být na místě, kam se dítě nemůže snadno dostat, a pokud možno v zamčené krabici.
 • Předsíň

  Koberec je ideální do bytu, ve kterém žijí malé děti.
  Plouvoucí podlaha a na ní dekorativní kobereček můžou předsíň zútulnit, zároveň je to ale nebezpečná kombinace, po které dítě může nepříjemně uklouznout. Pokud se prarodiče koberečků nechtějí vzdát, dají se pod ně nainstalovat protiskluzové podložky.
 • Obývací pokoj

  Pokojové rostliny dokážou doma i v kanceláři vstřebat mnoho škodlivin
  Pokud mají prarodiče v obývacím pokoji květiny, na které dítě může dosáhnout, zkuste se s nimi domluvit, aby je dali na čas na poličky. Mezi jedovaté květiny patří například tchynin jazyk, difenbachie, klívie, dračinec, anturie, kroton nebo vánoční hvězda.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku