6 tipů, jak zvládnout batolecí vztek: Tohle zabere!

 • 6 tipů, jak zvládnout batolecí vztek: Tohle zabere!
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  31. prosince  2016 
   06:00

  Občas se na svého ročního syna dívám s obavami. Můj blonďatý chlapeček je obvykle jako andílek, ale stačí, abychom mu nepůjčili oblíbený ovladač nebo ho pevně připoutali v autosedačce a v tu ránu se změní v rozzuřeného Gremlina. Jak si poradit s návaly vzteku u nejmenších dětí?

 • Proč je to pro někoho horší?

  ...

  Pro některé děti nejsou drobné nepříjemnosti, jako je jízda v autosedačce nebo odebrání oblíbené hračky, žádný velký problém. Pro jiné je to katastrofa hodná běsnění. To, jak vaše dítě reaguje, závisí hodně na jeho osobnosti. Je normální, že se zlobí nebo je frustrované, když se věci nevyvíjejí podle jeho představ. Takže když občas předvede záchvat vzteku, neznamená to, že bude vzteklounem navždycky. Vyzbrojte se několka triky, jak zahnat špatnou náladu, rychle uklidnit své dítě a sama zachovat klid. Až se bude schylovat k příštímu výbuchu, zkuste tyto tipy. 

 • 1. Pomozte mu popsat jeho vztek

  ...

  Je možné, že vaše dítě zatím příliš nemluví, ale svým hlasem můžete ovládnout jeho emoce. Takže říkejte věci jako: "Zlobíš se, protože ti nechci dát ovladač?" Nebo: "Musíš být opravdu naštvaný, že zase sedíš v autosedačce." Dejte mu najevo, že víte, jak se cítí, a zároveň ho učte slova, která bude pro tyto situace používat později. Navíc takto jen neutrálně popíšete, co se děje, a to vám pomůže uklidnit se taky.

  Tři kouzelné věty, díky kterým přežijete vztek dítěte bez ztráty nervů

  Tři kouzelné věty, díky kterým přežijete vztek dítěte bez ztráty nervů

  Jakmile se váš milovaný potomek začne vztekat, je těžké zůstat v klidu. Emoce pracují na obou stranách, ovšem jste to vy, kdo by se přece jen měl ovládnout.…celý článek

 • 2. Předcházejte problémům

  ...

  Jakékoliv dítě může být bez nálady, když je hladové nebo unavené, snažte se ho tedy udržovat najedené a odpočaté. Pak budete úspěšně minimalizovat problémy. Když bude i nadále frustrované, protože si nebude moct hrát s nevhodnými předměty (jako vaším úžasným novým telefonem), přesuňte je z dohledu.

   

 • 3. Zkuste ho rozptýlit

  ...

  Když jste doma, můžete dítěti při prvním náznaku frustrace nabídnout hračku nebo přejděte do jiné místnosti, to někdy může utlumit záchvat vzteku hned v zárodku. Pokud vaše dítě špatně snáší autosedačku, zpříjemněte mu pobyt v ní. Připravte si pro tuto příležitost krásnou hračku, aby se zabavilo. Ale jen když je v autě! Takto si hračka udrží svoje kouzlo a opakovaně dítě uklidní.

  Kate a William po dlouhé době ukázali fotky prince George a malé Charlotte

  Kate a William po dlouhé době ukázali fotky prince George a malé Charlotte

  Vánoce se staly další příležitostí, při níž se na veřejnosti předvedla rodina vévody a vévodkyně z Cambridge. William a Kate tráví svátky s rodinou…celý článek

 • 4. Naučte se rozpoznat náznaky

  ...

  Nadměrně podněcované děti jsou náchylné k výbuchům vzteku, proto se snažte nedojít až do tohoto bodu. Pokud dítě otáčí hlavu, když mu nabízíte hračku, nebo se naštvaně kroutí, když ho zvednete do náruče, pak ho může uklidnit malý prostoj. Dejte ho do chodítka v blízkosti okna, pusťte pomalou hudbu a nechte dítě uklidnit pohledem ven.

 • 5. Reagujte na jeho potřeby

  ...

  Bez ohledu na to, co říká vaše tchýně nebo matka, své dítě nebudete kazit, když ho vezmete do náruče a pomazlíte se s ním, zvlášť když je unavené a potřebuje se uklidnit, než usne.

 • 6. Zaměřte se na pozitiva

  ...

  Když budete na zuřící dítě křičet, jen podpoříte jeho pocit frustrace. Místo toho se zaměřte na chválu toho, co dělá dobře. Každý malý úspěch odměňte velkým potleskem – třeba to, když se usadí v autosedačce a hraje si bez obvyklých scén.

   

  Jak slavili svátky dcera Dary Rolins, synové Aleny Šeredové, Harper Beckham a další děti celebrit?

  Jak slavili svátky dcera Dary Rolins, synové Aleny Šeredové, Harper Beckham a další děti celebrit?

  Vánoce v rodinách slavných vypadají vlastně dost podobně jako kdekoli jinde. Jen v zámoří si kromě dárků potrpí i na převleky a pyžama s vánočními…celý článek

   

/
Autor: Radka Pilzová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku