Nechte děti, ať lezou po větvích a přeskakují potok

Nechte děti, ať lezou po větvích a přeskakují potok
Tam vylezeš! Ideální je, když jde rodič dítěti v pohybu příkladem a povzbuzuje ho
Foto: s
Sdílej na facebooku
12. listopadu  2015 
 06:00

Umí váš předškolák nebo školák kotrmelec? Dokonce i pozadu? To je dobře. Dětí, které to nezvládnou, přibývá. Samozřejmě na jednom kotrmelci svět nestojí, ale to, že ho kluci a holky neumějí, dokládá, že jsou stále méně obratní. A to už problém je. Protože se například snadněji zraní, mají horší kondici a kvůli tomu, že se nehýbou, často také oslabenou imunitu. Co s tím, v tom vám poradí lektor Jan Beran z pražských kurzů cvičení pro děti Monkey´s Gym.

Rada číslo jedna? Podporujte děti v tom, aby se hýbaly. Vaše nervy možná ocení, když dítě sedí a chodí v klidu, ale pro jeho vývoj to dobré není. Můžete ho někam přihlásit na cvičení, ať už do sokolovny nebo nějakého kurzu, ale dobrou službu udělá i výlet do přírody, pokud se k němu odhodláte častěji než jednou ročně. 

Jak naučit děti, aby byly obratnější? Nebojte se! • VIDEO: 

"Nechte dítě přeskakovat větev různými způsoby, podobně jako se to dělá na lavičce v tělocvičně," doporučuje Jan Beran, odborný garant pro metodiku cvičení z kurzů Monkey´s Gym. Podle něj je každopádně důležité, aby byli rodiče někde poblíž, aby mohli dětem poskytnout oporu přiměřenou věku a schopnostem. 

VIDEO: Podle čeho si vybrat šátek na nošení dětí? Nejlepší je bavlněný

VIDEO: Podle čeho si vybrat šátek na nošení dětí? Nejlepší je bavlněný

Nošení dětí v šátku není žádná věda. Potomky tak dneska nosí i matky, které by se jinak v žádném případě neoznačily za alternativní. Jak si ho vybrat,…celý článek

A rada číslo dvě? Nebojte se. Dovolte dětem, ať lezou po větvích a přeskakují potok, pokud to není vyloženě nebezpečné, jinak zůstanou nešikovné. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku