Vychytávky: Jak učit dítě malovat, a přitom mít uklizeno

Nebojte se s dětmi pustit do malování. Poradíme vám, jak zlikvidovat následky.
Nebojte se s dětmi pustit do malování. Poradíme vám, jak zlikvidovat následky.
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
1. prosince  2015 
 06:00

Malé děti milují, když dostanou barvy, lepidlo nebo nůžky a mohou něco vytvářet. Rodiče už méně milují, když musí likvidovat následky jejich výtvarného snažení. Naštěstí to patří mezi činnosti, které si člověk umí ulehčit. Podívejte se, jaké nápady ohledně tvoření s dětmi přináší kanál WhatsUpMoms. 

Když na to půjdete správně, naučíte dítě zacházet s barvami, zabavíte ho, rozvinete jeho smysly a zároveň si sami nepřiděláte práci. Na kanálu, který natáčejí samy matky, se v jednom videu objevilo hned dvanáct nápadů, jak toho dosáhnout. 

...
Napadlo by vás například nalít lepidlo na kuchyňskou houbičku? Když ji dáte do krabičky, poslouží podobně jako razítkovací polštářek, pro dítě to bude mnohem snazší, než když by ho mělo neustále mačkat z tuby. Dalším skvělým tipem je plastový sáček, do kterého dáte čtvrtku, na kterou jste vymačkali několik hustých barev. Batole díky tomu může prsty barvy míchat nebo smíchat, aniž by se jakkoli ušpinilo. 

Trochu drsný je nápad, že si všechno, co děti vytvoří, vyfotíte a výtvor pak odložíte do sběru. Ale jako tip pro někoho, kdo chce výtvory alespoň probrat, se to možná hodí. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku