Podívejte se: jak se batolata tváří, když poprvé vidí malinkého sourozence

První reakce batolat na mladší sourozence
Foto: youtube/babiezTV
Sdílej na facebooku
2. února  2016 
 06:00

Při narození druhého potomka už rodiče většinou tuší, do čeho jdou. Přesto je tu jedna situace, kterou zažívají poprvé a na kterou se všichni připravují. Je to první setkání s jeho starším sourozencem. Jak dítě, které bylo dosud jedináček, přijme nového člena rodiny?

Pravda je, že první setkání sourozenců mohou provázet různé reakce, a to od zklamání z toho, že bratr je malý a ošklivý, až po nadšení a dojemnou lásku. Někdy se podívají, poděkují a zeptají se, jestli zůstane v porodnici a máma už může domů. Jindy miminko nepustí z náruče.

Starší sourozenci mají jednu výhodu: ti mladší je často bezvýhradně obdivují, a to od malička.
Někteří prvorození se obávají už od počátku, že sourozenci ukousnou velkou část pozornosti, která byla doposud soustředěna jen na ně. Jiní pochopí až po čase, že mimino si s nimi hned tak hrát nebude a že si na slibovaného parťáka na lumpárny ještě hodně dlouho počkají. Ať tak či onak, i mezi těmito rivaly občas nastane chvilka porozumění a lásky. A tyhle dojemné chvíle vynahradí všechno ostatní. Podívejte se do galerie na nejpůsobivější momenty.

To musíte vidět! Miminko se poprvé setkalo s kočkou

To musíte vidět! Miminko se poprvé setkalo s kočkou

Těžko říci, co si myslí kočky, když se poprvé setkají s novým členem domácnosti. Možná ho nenávidí, možná je jim to jedno, často na něj žárlí. Každopádně…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku