Jak oblékat kojence, když se venku ochladilo? Jako cibuli! | Supermámy

Jak oblékat kojence, když se venku ochladilo? Jako cibuli!

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
5. října  2016 
 10:00

Ještě před pár dny nebylo co řešit, skoro letní počasí nevyžadovalo žádné teplé oblečení. Teď přišel podzim a mnozí rodiče nejmenších dětí tápou, jak je vlastně oblékat. Pravidlo číslo jedna: jelikož se děti v kočárku moc nehýbou, měly by mít o jednu vrstvu více než rodiče. Přehánět by se to s oblečením rozhodně nemělo. 

Termoregulace se u miminek vyvíjí od šestého měsíce života, do té doby nejen nemají schopnost se potit, ale i jejich organismus je mnohem náchylnější k prochladnutí i přehřátí. Právě proto je důležité kontrolovat, zda miminku není horko nebo zima. Správným oblékáním totiž dítě chráníme nejen před nachlazením, ale i před kožními problémy, jako jsou potničky a ekzémy.

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

"Starý lidi by neměli mít malý děti," řekla onehdy moje známá, když asi po sté sundavala dvouletého syna z knihovny. Bylo jí pětačtyřicet a tvrdila,…celý článek

Navíc mu vhodným oblékáním posilujeme imunitu. Hlavním kritériem, podle něhož poznáte, zda je miminko správně oblečené, nejsou ručičky nebo nožičky, ale jeho zátylek. Když je toto místo teplé, je potomek oblečený tak akorát. 

Staré dobré „cibulové pravidlo“ radí obléct miminku o jednu vrstvu navíc, než máte vy. Základem miminkovského šatníku by měly být především kvalitní přírodní materiály, které jsou pro tepelnou izolaci i jemnou dětskou pokožku lepší než materiály umělé.

Od 10 stupňů Celsia

Ideálními materiály nejen pro toto období jsou bavlna, bambus, konopí nebo vlna merino, která perfektně udržuje tělesnou teplotu, izoluje a přitom zachovává prodyšnost. Z těchto materiálů by měly být vyrobeny bodíčko, overal, punčochy a vše, co přiléhá miminku ke kůži. Jako druhou vrstvu oblékněte miminku fleecovou mikinu, která má opět dobré izolační vlastnosti. Kalhoty by měly být volnější a také z přírodních materiálů. Na přikrytí v kočárku pak stačí deka nebo lehčí fusak.

TADY si přečtěte více o tom, jak oblékat nejmenší děti 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku