Malou holčičku naprosto dojalo video, na kterém viděla sama sebe

Holčička se směje i pláče, když se vidí na videu.
VIDEO: Facebook/Story of this Life
Sdílej na facebooku
31. března  2017 
 06:00

Děti kolem jednoho roku jsou doslova nabité emocemi, kterým snadno podléhají. Teprve později se je naučí zvládat, zatím dávají všem průchod okamžitě. Je snadné je rozesmát, ale zrovna tak se velice snadno rozpláčou. Je to naprosto v pořádku a odpovídá to správnému vývoji kojenců a batolat. 

Emoce jsou jedna věc a uvědomování si vlastního já, je jiná. A ve vývoji přichází zase o něco později. Kojenec nejdříve ani netuší, že on a matka jsou oddělené bytosti. I když mu to později dojde, stejně o sobě ještě neumí moc uvažovat, a proto se nepozná, když se vidí v zrcadle nebo třeba na obrazovce počítače jako holčička na videu. 

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Jak přežít mateřskou? Není to lehké, jak ukazují snímky, které doma nafotila Janet Gorman. Newyorčanka, profesí výtvarnice a portrétní fotografka,…celý článek

Tato schopnost přichází někdy mezi prvními a druhými narozeninami, typicky kolem roku a půl.  Podle výzkumů se v osmnácti měsících pozná v zrcadle či na fotce polovina dětí, ve dvou letech je to už 65 procent. Pokusně se tento vývojový milník dokazuje tak, že se dítěti namaluje rtěnkou na nos nebo čelo tečka. Pokud si ji dítě při pohledu do zrcadla pokusí setřít, je to důkaz, že si uvědomuje, že odraz v zrcadle je jeho. Protože chápe, že je počmárané. 

Podívejte se na batolata, která se na sebe dívají do zrcadla

Batolata se povídají se svým odrazem v zrcadle • VIDEO: 

7 věcí z dětských pokojů, které byste měli okamžitě vyhodit!

7 věcí z dětských pokojů, které byste měli okamžitě vyhodit!

Schválně běžte do pokoje svých potomků a podívejte se, co všechno se v nich nashromáždilo. Některé z těch věcí byste měli v zájmu svých dětí a svého…celý článek

Jak rostou děti Angeliny Jolie, Mily Kunis, Victorie Beckham a dalších? Podívejte se!

Jak rostou děti Angeliny Jolie, Mily Kunis, Victorie Beckham a dalších? Podívejte se!

Zatímco rozvádějící se herečka Angelina Jolie se svými dětmi nadále cestuje po celém světě, jiní si užívají většího klidu. Zpěvačka Gwen Stefani se…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku