Trik! Jak rychle uspat miminko díky pevnému zavinutí?

Trik: jak dokonale zabalit a uklidnit kojence
VIDEO: Facebook
Sdílej na facebooku
20. dubna  2017 
 19:30

Každý, kdo se někdy pokoušel uspat kojence, ví, že za fungující rady by se mělo platit zlatem. Jedna z nich zní: zabalte miminko tak, aby se cítilo podobně jako v děloze. Bude díky tomu spát lépe. Ale i správné zabalení je věda. Jak na to? Podívejte se na video. 

Velkým propagátorem toho, že miminka dobře spí, pokud je rodiče pevně zavinou, je například americký pediatr Harvey Karp. Jeho kniha Nejšťastnější miminko v okolí, kde o tom píše, vyšla i v češtině. 

Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Tyhle holky mají herecký talent! Viděli jste film Frozen, jehož hlavními hrdinkami jsou sestry Elsa a Anna? To je ten, který už několik let milují…celý článek

Pozor však, i správné zavinování je věda, ale stačí odkoukat pár triků a půjde vám to také. Základem je poměrně pevné utažení. Na druhou stranu, nepotřebujete žádnou speciální zavinovačku, stačí větší deka, třeba háčkovaná. Záleží také na tom, jak přesně dáváte cípy, a na tom, kam dítěti položíte ruce. Na videu je to dobře vidět. 

Trik: jak dokonale zabalit a uklidnit kojence • VIDEO: 

Sama jsem to vyzkoušela – dnes skoro šestiletý syn to miloval a pevně zavinutý spal nejméně do půl roku. Je ale fér přiznat, že některé děti prostě pevné utažení nesnesou a už coby novorozenci se vzápětí vztekle vymotají z čehokoli. Má dnes rok a půl stará dcera byla přesně tenhle typ.  

Na některé děti fungují dokonce ještě jednodušší triky. Schválně se koukněte:

Otec uspal dítě pomocí ubrousku za necelou minutu • VIDEO: 

Jak rostou děti Anny Geislerové, Leony Machálkové či Ivety Bartošové? Podívejte se!

Jak rostou děti Anny Geislerové, Leony Machálkové či Ivety Bartošové? Podívejte se!

Zatímco některé celebrity se snaží, aby se jejich děti před objektivy moc neobjevovaly, jiné je prezentují jako nedílnou součást svého života a běžně…celý článek

10 důvodů, proč vadí, když svoje potomky příliš chráníme

10 důvodů, proč vadí, když svoje potomky příliš chráníme

Otcové a matky se dnes o své děti nejspíše mnohem více bojí, a proto jsou opatrnější než předchozí generace. Příčina? Třeba zvyšující se průměrný věk…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku