Chlapeček se narodil s úplně bílými vlasy! Albín však není. Jak je to možné?

360p240p
Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy
VIDEO: Profimedia
Sdílej na facebooku
25. května  2017 
 06:00

Když se před časem v maďarském Székesfehérváru narodil chlapec s úplně bílými vlasy, byli v šoku jak jeho rodiče, tak personál. Protože to se hned tak nevidí. Přitom při pohledu na miminko bylo jasné, že to není albín. Má například tmavé oči. 

Malý Bence zdravotníky v porodnici okouzlil natolik, že mu začali říkat „náš šarmantní princ” – nejenže měl mnohem víc vlasů než průměrný novorozenec, ale navíc je měl stříbřitě bílé. Lékaři soudí, že jde o dočasný vzhled a že mu časem vlasy ztmavnou. 

Bence coby pětiměsíční
Bence coby pětiměsíční

„Rozhodně to není příznakem nějaké choroby nebo prenatálního stresu,” citoval místní tisk lékaře Zoltána Kummera. Nejde o albína, protože  v takovém případě by mu chyběl pigment i na kůži celého těla nebo v očích, což u Benceho není. Pravděpodobně jde o dočasnou a místní ztrátu pigmentu. 

Když se Bence narodil, vážil  3350 gramů a měřil 54 centimetrů. A byl úplně zdravý, jak ukázaly různé testy a vyšetření. Lékaři ještě prozkoumali vzorek jeho krve ve speciální budapešťské laboratoři, ale ani tam se na nic nepřišlo. 

Podívejte se na chlapcovy sněhobílé vlasy

360p 240p
Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy • VIDEO: 

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Adele a Matt z britského Brightonu své okolí často šokují. Propagují porody doma, neoddělují placentu hned poté, co dítě přijde na svět, matka potomky…celý článek

Bohyně kojení: Líbí se vám tyhle kontroverzní a přitom něžné fotky?

Bohyně kojení: Líbí se vám tyhle kontroverzní a přitom něžné fotky?

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
1080p 720p 360p
Branky, body, kokoti: Pozor na levný pivo, krásný holky a kecy o …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku