Chlapeček se narodil s úplně bílými vlasy! Albín však není. Jak je to možné?

Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy
VIDEO: Profimedia
Sdílej na facebooku
25. května  2017 
 06:00

Když se před časem v maďarském Székesfehérváru narodil chlapec s úplně bílými vlasy, byli v šoku jak jeho rodiče, tak personál. Protože to se hned tak nevidí. Přitom při pohledu na miminko bylo jasné, že to není albín. Má například tmavé oči. 

Malý Bence zdravotníky v porodnici okouzlil natolik, že mu začali říkat „náš šarmantní princ” – nejenže měl mnohem víc vlasů než průměrný novorozenec, ale navíc je měl stříbřitě bílé. Lékaři soudí, že jde o dočasný vzhled a že mu časem vlasy ztmavnou. 

Bence coby pětiměsíční
Bence coby pětiměsíční

„Rozhodně to není příznakem nějaké choroby nebo prenatálního stresu,” citoval místní tisk lékaře Zoltána Kummera. Nejde o albína, protože  v takovém případě by mu chyběl pigment i na kůži celého těla nebo v očích, což u Benceho není. Pravděpodobně jde o dočasnou a místní ztrátu pigmentu. 

Když se Bence narodil, vážil  3350 gramů a měřil 54 centimetrů. A byl úplně zdravý, jak ukázaly různé testy a vyšetření. Lékaři ještě prozkoumali vzorek jeho krve ve speciální budapešťské laboratoři, ale ani tam se na nic nepřišlo. 

Podívejte se na chlapcovy sněhobílé vlasy

Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy • VIDEO: 

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku