Chlapeček se narodil s úplně bílými vlasy! Albín však není. Jak je to možné?

Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy
VIDEO: Profimedia
Sdílej na facebooku
25. května  2017 
 06:00

Když se před časem v maďarském Székesfehérváru narodil chlapec s úplně bílými vlasy, byli v šoku jak jeho rodiče, tak personál. Protože to se hned tak nevidí. Přitom při pohledu na miminko bylo jasné, že to není albín. Má například tmavé oči. 

Malý Bence zdravotníky v porodnici okouzlil natolik, že mu začali říkat „náš šarmantní princ” – nejenže měl mnohem víc vlasů než průměrný novorozenec, ale navíc je měl stříbřitě bílé. Lékaři soudí, že jde o dočasný vzhled a že mu časem vlasy ztmavnou. 

Bence coby pětiměsíční
Bence coby pětiměsíční

„Rozhodně to není příznakem nějaké choroby nebo prenatálního stresu,” citoval místní tisk lékaře Zoltána Kummera. Nejde o albína, protože  v takovém případě by mu chyběl pigment i na kůži celého těla nebo v očích, což u Benceho není. Pravděpodobně jde o dočasnou a místní ztrátu pigmentu. 

Když se Bence narodil, vážil  3350 gramů a měřil 54 centimetrů. A byl úplně zdravý, jak ukázaly různé testy a vyšetření. Lékaři ještě prozkoumali vzorek jeho krve ve speciální budapešťské laboratoři, ale ani tam se na nic nepřišlo. 

Podívejte se na chlapcovy sněhobílé vlasy

Chlapeček se narodil se stříbřitě bílými vlasy • VIDEO: 

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Adele a Matt z britského Brightonu své okolí často šokují. Propagují porody doma, neoddělují placentu hned poté, co dítě přijde na svět, matka potomky…celý článek

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku