Řekli jí, že už nebude mít dítě. Ale narodil se malý bojovník Jedi!

Lékaři řekli mé sestře, že už nebude mít dítě.
Foto: Trish McCoy
Sdílej na facebooku
12. ledna  2018 
 06:00

Fotografka Trish McCoy se rozhodla sdílet neuvěřitelný a dojemný příběh o tom, jak její sestra, navzdory jednoznačnému verdiktu lékařů, zázračně otěhotněla.

"Je to tak dávno, že mi připadá, že to snad ani nebylo v této vesmírné galaxii. Kromě toho, že sestra patří mezi pouhých sedm promile lidí na světě, kteří trpí vzácnou nemocí, statečně bojovala také s rakovinou a musela překonat mnoho dalších náročných bitev. Sáhla si doslova na dno, přesto zůstala silná a neztratila naději a víru. Nakonec si řekla, že to tak má zkrátka být a byly jí souzeny jen dvě děti," líčí na sociálních sítích fotografka. 

Lékaři si nebyli jisti, zda se miminko v bříšku udrží.
Lékaři si nebyli jisti, zda se miminko v bříšku udrží.
Autor: Trish McCoy

A pak, o 11 let později, zázračně a naprosto nečekaně její sestra otěhotněla. Lékaři se obávali a nebyli si jisti, zda těhotenství zvládne, zejména kvůli autoimunitní nemoci zvané myeloneuropatie, která se projevuje mimo jiné nedostatkem mědi. Byla jen malá naděje, že se miminko udrží. Od pondělí do pátku docházela těhotná žena do nemocnice, dvakrát týdně dostávala infuze. "Ani na vteřinu to nevzdala, neslyšeli jste ji si na nic postěžovat, i když to pro ni muselo být neskutečně náročné," říká její sestra. 

Malý Toby se narodil ve 25. týdnu! Dneska jezdí na kole jako každý jiný kluk

Malý Toby se narodil ve 25. týdnu! Dneska jezdí na kole jako každý jiný kluk

Když se tenhle malý kluk narodil, jeho přežití bylo hodně nejisté. Jelikož přišel na svět vlastně jen pár týdnů po uplynutí pouhé půlky těhotenství,…celý článek

Navzdory špatným lékařským prognózám, všem obavám, těhotenským komplikacím a dalším temným stránkám přišel chlapeček na svět.

"Je to malý rytíř, náš Jedi. Přišel na svět s deseti prsty na rukou a na nohou a rovnou také se světelným mečem," říká s nadsázkou fotografka Trish McCoy, která je autorkou těchto vtipných fotek. 

Už před porodem varovali lékaři opatrně její sestru, že syn nemusí být zrovna nejzdravější a mohou se objevit potíže kvůli oslabení imunitního systému. Bohužel se to částečně potvrdilo – nejdříve přišla silná novorozenecká žloutenka, pak problémy s plícemi a dýcháním… Tento malý padawan (pro nedotčené slavnou ságou Star Wars – padawan je učedník přidělený vždy nějakému mistrovi, teprve když je dost silný, musí splnit zkoušky a potom se z něj stává rytíř Jedi) ale statečně a vytrvale bojuje proti „zlým silám impéria“ všemi bojovými droidy a stormtroopery, které má k dispozici. A ty přece spolehlivě vyhrávají každou bitvu!

Roztomilá čtyřčata! Rodiče byli v šoku, když lékař řekl, kolik dětí čekají

Roztomilá čtyřčata! Rodiče byli v šoku, když lékař řekl, kolik dětí čekají

Tim a Bethani Webb mají něco jako výhru v loterii. Totiž nejenže se jim narodila čtyřčata, ale navíc čtyřčata jednovaječná. Pravděpodobnost,…celý článek

12 nejhorších věcí, kterými nás štvou prarodiče

12 nejhorších věcí, kterými nás štvou prarodiče

Tak aby bylo jasno: prarodiče jsou obvykle skvělí. Možná dělají něco jinak než my, ale milují naše děti nade vše a děti je zbožňují taky. Ovšem někdy…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku