Domácí úkoly ze školky? Trochu šok. Jak to je u vás?

Domácí úkoly ze školky? Trochu šok. Jak to je u vás?
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
7. září  2016 
 12:00

Moc se mi líbí myšlenka, že školáci by si  - alespoň na prvním stupni - měli učení odbýt ve škole. A že by už neměli mít žádné domácí úkoly. Proto mě domácí úkol ze školky docela šokoval. 

Víte, jak vypadá noční můra pětiletého kluka? Věc, k níž ho nechcete nutit, protože víte, že ho nebude bavit. Jako papír velikosti A4 plný kytiček k vybarvování, doplněný navíc o motýlky, který na ty kytičky lítá a dítě mu má ukázat kudy. Tedy nakreslit. 

...
Typický úkol pro hodné holčičky. Našla jsem ho ve středu ráno v šatně mezi oblečením svého syna s jasným zadáním: domácí úkol. Ze včerejška, samozřejmě, protože starší brácha, který ho vyzvedával, ho přehlédl. Což chápu. Takže černý puntík? Nakonec snad ne, ale zaskočilo mě to dost.

Jako ve škole

Domácí úkoly ze školky? A takové? Pro syna, kterému je pět a ze školky zatím chodí hotový tak, že dopadne na gauč a usne, protože byl dosud zvyklý po obědě spát a to už se mezi předškoláky moc nenosí? Jako zkouška toho, co si dítě zapamatuje? Jako trénink na školu? Jako trik na rodiče, zda dávají pozor? Kudy má ten motýl vlastně lítat? Otázky, samé otázky. 

Že by se toho od doby, kdy chodily do školky starší děti, tolik změnilo? Vždyť je to obyčejná venkovská školka, žádná výběrová, která dítě připravuje k zápisu na prestižní základní školy. 

Když jsem o zadání napsala na facebook, ukázalo se, že většina rodičů mezi mými známými považuje takový úkol za poněkud přehnaný. A že jejich děti mívaly úkoly typu "dones oblíbenou hračku", ale pracovní list, jehož vyhotovení vyžaduje mimo jiné totální nasazení rodiče, ne.  Takže doufám, že to ani u nás nebudou moc hrotit. Budu se na to muset přeptat. 

Co si myslíte o úkolech pro předškoláky vy? Nechceme toho po nich trochu moc? 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku