Přibývá dětí, které volají na Linku bezpečí kvůli své sexuální orientaci

Foto: shu
Sdílej na facebooku
10. srpna  2016 
 06:00

Zatímco za celý loňský rok volalo kvůli homosexualitě na Linku bezpečí čtyři sta dětí, letos jich jen během léta bylo tři sta padesát. Linka totiž spustila letní facebookovou kampaň sexuální osvěty a v zábavných videích vyvrací mýty spojené se sexuálním chováním. 

V každém čtvrtém hovoru se na Linku bezpečí během letních prázdnin obracejí děti a dospívající s otázkami týkajícími se homosexuality. Denně se jí týkají jeden až dva hovory a jen letošní léto jich pracovníci linky přijali 350, zatímco loni za celý rok 400. Nejčastěji volají děti ve věku čtrnáct až šestnáct let, tedy v období, kdy končí puberta a nastupuje dospívání a první vztahy. Mezi nejčastěji pokládané otázky pak patří ty, které jsou spojené s takzvaným coming outem, neboli procesem, kdy o své odlišné sexuální orientaci říkají ostatním.

Pravda nebo omyl: Zkuste odpovědět na otázku z videa, které představila Linka bezpečí • VIDEO: 

Jak říká vedoucí Linky bezpečí Petr Porubský, přiznání si vlastní sexuální orientace je pro gaye a lesby nejzlomovější období a hodně záleží na tom, jak bude reagovat jejich okolí. „Překonat sám sebe a dovolit si o sobě přemýšlet jako o gayovi a lesbě, o kterých dítě předtím slyšelo tolik vtipů a urážek, chce hodně odvahy,“ říká Petr Porubský. Podle obsahu hovorů se nejčastěji svěřují dospívající svým vrstevníkům (43 procent), v mnoha případech nevolají vůbec nikomu (41 procent) a rodičům se svěřují v pouhých sedmi procentech.

Chcete vědět více o tom, co trápí teenagery? Čtěte zde 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku