Chytré hodinky šmírují vaše děti. V Německu je zakázali

Chytré hodinky šmírují děti i jejich okolí
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
21. listopadu  2017 
 06:00

Pořídili jste dětem chytré hodinky, abyste měli přehled o tom, kde jsou a co dělají? Tak vězte, že německý regulátor telekomunikací BNetzA minulý týden rozhodl, že chytré hodinky speciálně navržené pro děti jsou špatná věc. A že by je děti a dospívající neměli používat, protože ohrožují jejich soukromí.

Prodejci chytrých hodinek pro děti mají v Německu utrum. Německý telekomunikační regulátor prodej těchto výrobků v zemi zakázal a lidem sdělil, ať všechny tyto existující výrobky zničí.

BNetzA ke kroku dospěl poté, co se ukázalo, že řada chytrých hodinek určených pro děti ve věku mezi 5 a 12 lety umožňuje, aby se přes jejich mikrofon dalo odposlouchávat okolí. To podle úřadu představuje riziko pro soukromí nejen dětí, ale i jejich rodiny.

5 chyb, které nechte dělat svoje dospívající děti. Pomůže jim to!

5 chyb, které nechte dělat svoje dospívající děti. Pomůže jim to!

Rodiče většinou chtějí pro své děti to nejlepší. Logicky – takže se jim snaží v životě všelijak pomáhat. Bohužel pokud to přeženou, paradoxně svým…celý článek

Zneužívali toho i samotní rodiče. „Podle našeho vyšetřování rodiče hodinky používali například k tomu, aby poslouchali děti během vyučování ve škole,“ uvedl šéf úřadu Jochen Homann. Dětské chytré hodinky často mají funkci podobnou baby monitoru, která se ovládá jednoduše v aplikaci a přes kterou mohou rodiče děti sledovat. Takové monitorovací funkce jsou ale v Německu zakázané a zařízení, která je umožňují, nelze vlastnit, vyrábět, prodávat ani dovážet.

Šmírující panenka

Ačkoli se to může zdát jako extrémní opatření, úřad něco podobného nenahlásil poprvé. V dubnu zakázal chytrou panenku My Friend Cayla, kterou označil doslova jako špionážní zařízení. Panenka byla totiž vybavena přenosovou technologií, skrze kterou bylo možné děti špehovat. O případu jsme psali ZDE. 

Dá se nicméně čekat, že spousta rodičů bude hodinky používat i nadále, stejně jako je budou nadále kupovat, protože se dají koupit například v Aliexpressu a podobných čínských e-shopech. 

Další informace najdete na webu Živě.cz, který o případu informoval první - více se dozvíte TADY.

Proč domů vůbec nezvat Mikuláše s čertem? Psychologové vám to vysvětlí

Proč domů vůbec nezvat Mikuláše s čertem? Psychologové vám to vysvětlí

Považujete obcházení domů Mikulášem a jeho rohatou suitou za takový milý český zvyk, který dětem jen prospěje? U nás doma to tak nemáme, a proto k…celý článek

Vzteká se? Našli jsme jednoduchý trik, který skvěle funguje!

Vzteká se? Našli jsme jednoduchý trik, který skvěle funguje!

Záchvatům vzteku se v dětství skoro nedá vyhnout, i když některé dětí jsou vzteklejší než jiné a jiné jsou naopak spíš povahy klidnější. V každém případě…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku