Chytré hodinky šmírují vaše děti. V Německu je zakázali

Chytré hodinky šmírují děti i jejich okolí
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
21. listopadu  2017 
 06:00

Pořídili jste dětem chytré hodinky, abyste měli přehled o tom, kde jsou a co dělají? Tak vězte, že německý regulátor telekomunikací BNetzA minulý týden rozhodl, že chytré hodinky speciálně navržené pro děti jsou špatná věc. A že by je děti a dospívající neměli používat, protože ohrožují jejich soukromí.

Prodejci chytrých hodinek pro děti mají v Německu utrum. Německý telekomunikační regulátor prodej těchto výrobků v zemi zakázal a lidem sdělil, ať všechny tyto existující výrobky zničí.

BNetzA ke kroku dospěl poté, co se ukázalo, že řada chytrých hodinek určených pro děti ve věku mezi 5 a 12 lety umožňuje, aby se přes jejich mikrofon dalo odposlouchávat okolí. To podle úřadu představuje riziko pro soukromí nejen dětí, ale i jejich rodiny.

Zneužívali toho i samotní rodiče. „Podle našeho vyšetřování rodiče hodinky používali například k tomu, aby poslouchali děti během vyučování ve škole,“ uvedl šéf úřadu Jochen Homann. Dětské chytré hodinky často mají funkci podobnou baby monitoru, která se ovládá jednoduše v aplikaci a přes kterou mohou rodiče děti sledovat. Takové monitorovací funkce jsou ale v Německu zakázané a zařízení, která je umožňují, nelze vlastnit, vyrábět, prodávat ani dovážet.

Šmírující panenka

Ačkoli se to může zdát jako extrémní opatření, úřad něco podobného nenahlásil poprvé. V dubnu zakázal chytrou panenku My Friend Cayla, kterou označil doslova jako špionážní zařízení. Panenka byla totiž vybavena přenosovou technologií, skrze kterou bylo možné děti špehovat. O případu jsme psali ZDE. 

Dá se nicméně čekat, že spousta rodičů bude hodinky používat i nadále, stejně jako je budou nadále kupovat, protože se dají koupit například v Aliexpressu a podobných čínských e-shopech. 

Další informace najdete na webu Živě.cz, který o případu informoval první - více se dozvíte TADY.

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku