Největší chyba, kterou rodiče dělají, když mluví s dětmi o sexu! Která to je? | Supermámy

Největší chyba, kterou rodiče dělají, když mluví s dětmi o sexu! Která to je?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
31. října  2018 
 06:00

Chápeme, že jste zaneprázdnění kdečím, takže vítáte příležitost k tomu, abyste mohli téma sex se svými dětmi rozebrat co nejrychleji a bez velkého přemýšlení. Ovšem právě o tom byste měli mluvit a mít na to čas. Nejnovější studie naznačují, že právě kvůli spěchu se dalším rozhovorům rodiče stejně nevyhnou.

Autorka studie a profesorka Laura Padilla-Walker z Brigham Young University říká, že naše současná kultura je velmi sexualizovaná a děti se „učí“ o sexualitě fragmentovaně od raného věku. „Náš výzkum naznačuje, že rodiče mohou být účinným prostředkem výuky svých dětí o sexualitě, a to vývojově vhodným způsobem. Ovšem k tomu bohužel nedochází, protože rodiče obvykle nemají čas a vše chtějí vyřešit jednostranným rozhovorem,“ tvrdí odbornice.

Přiznání matky: Co bych chtěla říct svému teenagerovi, ale neudělám to?

Přiznání matky: Co bych chtěla říct svému teenagerovi, ale neudělám to?

Přečtěte si upřímný (a také hodně dojemný) vzkaz, který sepsala Christine Organ svému pubertálnímu synovi. Napsala ho tedy spíš pro sebe. Proč nikdy…celý článek

Studie, která byla uveřejněná v časopise Journal of Adolescent Health, zkoumala téměř pět set adolescentů ve věku od 14 do 18 let (z toho bylo 52 procent dívek) společně s jejich rodiči. Laura Padilla-Walker rodiny kontaktovala každý rok během deseti let a hodnotila rodičovské úsilí týkající se komunikace o sexu. Zjistila, že v mnoha případech dospívající a rodiče uvedli, že téměř vůbec o sexu nemluvili, a zejména dospívající děti si stěžovaly, že o sexu nechtějí mluvit hlavně rodiče.

Čím více rodin ale o sexu mluvilo, tím více se dospívající cítili bezpečně a bez obav s rodiči hovořili o těchto tématech. Nejenže tyto rozhovory zlepšily vzájemný vztah rodič-dítě, ale vedly taky k tomu, že dospívající měli bezpečnější sex, jakmile zahájili aktivní sexuální život.

7 vět, které neříkejte své dospívající dceři! Proč?

7 vět, které neříkejte své dospívající dceři! Proč?

"Na tohle máš ještě dost času!" Jakmile tohle pronesete coby matka pubertální dcery, jste odepsaná. A vět, kterými se v očích takové dívky shodíte,…celý článek

Začít by prý rodiče měli už v batolecím věku, měli by správně pojmenovávat genitálie a vyhýbat se kritice, když se děti začnou vyptávat na sex. „Je snadné dítě kritizovat, protože se sami cítí nepříjemně, ale i tak by se rodiče měli snažit mít otevřenou mysl a naslouchat,“ říká profesorka. Jakkoli se zdá tahle rodičovská povinnost těžká a složitá, budování pevného základu sexuálního povědomí je pro dítě důležité. Čím více budete mluvit o sexu (odpovídajícím způsobem), tím líp pro dítě a váš vzájemný vztah.

 

V kolika letech by poprvé měla vaše dcera navštívit gynekologa? Odpověď najdete v našem VIDEU:

V kolika letech by dívka měla poprvé navštívit gynekologa a jakou antikoncepci zvolit? • VIDEO: 

 

Branky, body, kokoti: Nechutný sexuolog, hnusné hodinky a ošklivý politik. To si dejte!

Branky, body, kokoti: Nechutný sexuolog, hnusné hodinky a ošklivý politik. To si dejte!

K tomu,aby se člověk stal prasákem týdne, nemusí hned někoho obtěžovat nebo říkat nesmysly v katedrále. Stačí to, když fňuká kvůli volební prohře a…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku