Je nechutná! Matka prosí o radu, jak donutit dceru, aby si uklidila pokoj!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
7. listopadu  2018 
 06:00

Jako po výbuchu. Tak vypadá nejeden pokoj pubertálních dětí a je jedno, jestli máte kluky nebo holky. Tedy aspoň mi to potvrzují mé kamarádky, které mají jen dcery. Donutit puberťáky uklidit je většinou nadlidský úkol a přesvědčit je, aby přemístili něco z bodu A do bodu B, to už je spíše sci-fi. Odnést použité talířky a hrnky do myčky? Hodit ponožky do prádelního koše? K smíchu.

Jedna matka z Velké Británie už byla tak nešťastná z nepořádku, který nalézala každý den v pokoji své třináctileté dcery, že napsala na sociální sítě zoufalé volání o pomoc. „Je odporná, ten nepořádek je nechutný a nemůžu se na tu špínu koukat,“ napsala. Vysvětlila všem, že je doslova frustrovaná z neřešitelné situace, takže dala dceři nůž na krk a řekla jí, že pokud si nezačne uklízet, bude mít pokoj společně s bratry, kterým je sedm a deset.

100 let za opicemi? Dvě třetiny českých rodičů bijí své děti

100 let za opicemi? Dvě třetiny českých rodičů bijí své děti

Bijete děti? A přijde vám to v pořádku? My v redakci zastáváme názor, že výchova potomků je věcí každého člověka, ale pokud jde o tělesné tresty, tam…celý článek

„Nedá se na to dívat, spodní prádlo na zemi, podlaha pokrytá vším možným. Čisté oblečení mezi špinavým, hrůza. Neustále jí říkám, že by si měla uklidit, ale ona oponuje, že má právo na svůj vlastní prostor,“ píše na sociálních sítích.

Matka se ostatních rodičů ptá, zda by měla svou hrozbu vyplnit. Má ji za nepořádek potrestat? Většina komentujících rodičů vyjádřila matce podporu, ovšem spousta z nich naopak matčinu hrozbu neuznává. Byl by to podle nich nespravedlivý a krutý krok, protože dcera vlastně nic špatného neudělala, a navíc by to byl spíše trest pro bratry.

Váš puberťák lže! Jak na to reagovat a co rozhodně nedělat

Váš puberťák lže! Jak na to reagovat a co rozhodně nedělat

Podle odborníků jsou malé lži u náctiletých naprosto normální. Dost často vlastně nejde o lež, jen o drobné mlžení a neříkání úplné pravdy. Přesto…celý článek

„Nepořádek v pokoji je typický pro všechny dospívající děti, je to fáze, kterou si musí projít. Jednoduše zavřete dveře a bordel ignorujte,“ napsali matce mnozí rodiče.

Jak řešíte problém s nepořádkem svých puberťáků vy? Jste nekompromisní a dáváte jim tresty za to, když neuklidí? Nebo prostě zavřete oči a nepořádek neřešíte?

 

Branky, body, kokoti: Nechutný sexuolog, hnusné hodinky a ošklivý politik. To si dejte!

Branky, body, kokoti: Nechutný sexuolog, hnusné hodinky a ošklivý politik. To si dejte!

K tomu,aby se člověk stal prasákem týdne, nemusí hned někoho obtěžovat nebo říkat nesmysly v katedrále. Stačí to, když fňuká kvůli volební prohře a…celý článek

 

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

Objednáte fotografa, obléknete sobě i dětem sváteční šaty a těšíte se, že budete mít pěknou vzpomínku v podobě fotografie do rámečku. Jenže ouha. Ne…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku