10 věcí, které vzkazují děti rodičům aneb nedávejte nám všechno, co chceme

 • 10 věcí, které vzkazují děti rodičům aneb nedávejte nám všechno, co chceme
  Mějte nás rádi, dejte nám pocit bezpečí. A nedovolte nám všechno, co chceme!
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  18. listopadu  2015 
   06:00

  Ačkoliv se děti samy někdy chovají, jako by byly středem světa, a dají svým rodičům pěkně "sežrat", když jim něco odepřou, v hloubi duše vědí, že rodiče dělají správnou věc. Samozřejmě – touha po novém tabletu většinou pocit, že správné je nedostat úplně všechno, zatlačí někam do hloubi vědomí. Ale pokud se jich zeptáte na upřímný názor, řeknou jasně: nedávejte nám všechno, co chceme. Co ještě překvapivě děti vnímají mnohem více, než si myslíme? Co nejčastěji upřímně vzkazují svým rodičům?

 • Dárky

  xxx
  Nedávejte nám všechno, co chceme. Moc dobře víme, že to nemůžeme dostat a že to není správný. Jen vás zkoušíme.

 • Hranice

  ...
  Dejte nám jasně najevo, co je správné a co ne. Buďte v tom zajedno, alespoň vy, rodiče. Jinak jsme zmatení.

 • Důslednost

  ...
  Buďte důslední – když něco rozhodnete, když nám něco zakážete, nenechte se obměkčit naším pláčem nebo naštváním. My to tak prostě zkoušíme. A raději nám nic neslibujte, když víte, že to asi nezvládnete splnit.

 • Čas

  krájení
  Věnujte nám čas – povídejte si s námi, hrajte si s námi, nechte nás vám pomáhat. Když vás vidíme, jak se chováte vy, dá nám to mnohem víc než dlouhé hovory o tom, jak se máme chovat my.

 • Bezpečí

  ...
  Nekřičte na nás. Jediné, co v tu chvíli vnímáme, je to, že chceme, aby už to skončilo. Obsah vašich slov jde v tu chvíli naprosto mimo nás.

 • Chování

  ...
  Nekřičte před námi ani nekřičte na sebe. Jednou se tak budeme chovat my ke svým kamarádům, partnerům a také k vám.

 • Láska

  ...
  Dejte nám najevo, že nás máte rádi. A to i ve chvílích, když se nám něco nedaří. V tu chvíli to potřebujeme mnohem víc, než když si užíváme úspěch.

 • Opatrnost

  Dcera mě vůbec nerespektuje
  Nemaťte nás – jednou říkáte, že jsme vaše zlato, a jednou, že kvůli nám skončíte v blázinci. Je nám to víc líto, než si myslíte.

 • Bezpečí pro možnost dělat chyby

  Otec obléká dítě
  Nechte nás dělat chyby. Nedělejte za nás všechno, i když jsme líní a vy víte, že to uděláte líp.

 • Porozumění

  ...
  Naslouchejte nám. Někdy úplně nedokážeme popsat, co přesně cítíme, ale v těch chvílích naše chování většinou mluví jasně.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku