Originální hřiště připomíná významná místa Orlických hor a jejich patrony

Originální hřiště připomíná významná místa Orlických hor a jejich patrony
Nové hřiště v Bartošovicích představuje významná místa hor a jejich patrony
Foto: Bartošovice
Sdílej na facebooku
19. května  2017 
 06:00

Dětských hřišť je hodně, ale málokteré v sobě navíc nese příběh jako to, které nově otevřeli v Bartošovicích v Orlických horách. Představuje totiž celý královský dvůr patronky zdejších lesů, vod a hor, Kačenky. 

Nové hřiště nazvané Kačenčin královský dvůr jeho auitoři koncipovali jako pomyslný královský dvůr princezny Kačenky, vládkyně Orlických hor. Na královském dvoře se návštěvníkům představí šest dvořanů, kteří prezentují zajímavá místa v okolí Bartošovic: Loupežník Ledříček ze Zemské brány, Lyžařka Nella z Bartošovické sjezdovky, Anička z Anenského vrchu s rozhlednou, Divoška od řeky Divoké Orlice, Strážkyně podzemí Hanička a Vilík ze skanzenu v Uhřínově.

Roční holčička procestovala od svého narození už celý svět

Roční holčička procestovala od svého narození už celý svět

Že se s narozením dítěte nemusíme vzdát své cestovatelské vášně, dokazuje mladý pár, který cestuje už rok po světě s roční dcerkou. Stačí jen zabalit…celý článek

Každá postava má svoji atrakci, takže se děti mohou těšit na rozhlednu, loupežníkovu jeskyni, lanovku, unikátní podzemní pevnost a skluzavku s horolezeckou stěnou. Kromě těchto originálních herních prvků je pro nejmenší návštěvníky připraveno pískoviště, houpačky a další atrakce.

Odpočinkový areál doplňuje krytý altáne, informační tabule, stojany na kola i parkovištěm. „Chceme dětem i ostatním návštěvníkům nabídnout nové místo k odpočinku a zároveň jim představit naši obec a její okolí,“ říká o novém hřišti místostarosta obce Luboš Tylš.

Až na hranice

Kačenčin královský dvůr je součástí projekt Společně po nové cestě, který se zaměřuje na oživení obce Bartošovice v Orlických Horách. Chceme v budoucnu formou naučné stezky propojit dvě části obce vzdálené od sebe několik kilometrů.

Cesta začíná na nově vybudovaném dětském hřišti v centru obce a dále povede ke kostelu sv. Máří Magdalény, k chráněným dílnám Kopeček s košíkářskou, keramickou a tkalcovskou dílnou, podél státní hranice s Polskem, orlickohorskou přírodou, výhledem na sousední polskou stranu, a nakonec až ke kostelu sv. Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici, který je citlivě zasazen do panoramatu Orlických hor.

Chcete mít spokojené a šťastné dítě? Dělejte těchto 5 věcí!

Chcete mít spokojené a šťastné dítě? Dělejte těchto 5 věcí!

Harvardští psychologové odhalili pět tajemství, díky kterým budou vaše děti laskavé, hodné a empatické. Jaké jsou ty nejdůležitější věci, které jsou…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku