Chcete mít spokojené a šťastné dítě? Dělejte těchto 5 věcí!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  31. května  2017 
   06:00

  Harvardští psychologové odhalili pět tajemství, díky kterým budou vaše děti laskavé, hodné a empatické. Jaké jsou ty nejdůležitější věci, které jsou základem dobré výchovy a šťastného dětství?

 • Dávejte dětem hodně lásky a buďte s nimi co nejvíc

  Autor: iStock

  To se může zdát jako velmi zřejmé, ale význam zůstává stejně silný. Je snad lepší způsob, jak naučit své děti, aby byly jednou milující, milé a empatické, než jim ukazovat každý den, jak je milujete? Nikdy žádný odborník nevymyslí nic efektivnějšího. Podle harvardské studie jsou děti, kterým dávají rodiče najevo spousty lásky a náklonnosti, později mnohem otevřenější, pokud jde o pozdější přijímání lásky a porozumění rodičovským hodnotám a zkušenostem. Trávit čas s dětmi znamená odhodit na chvíli mobily, počítače a jít s nimi ven kopat si s míčem, jít na procházku nebo si zahrát nějakou hru. Děti si budou jednou pamatovat právě tohle – nikoli to, co jste jim koupili.

   

  Jak vychovávají matky a jak vychovávají otcové? Podívejte se na VIDEO:

  Jak vychovávají matky a jak otcové • VIDEO: 

   

 • Jděte jim příkladem a buďte jim vzorem

  Autor: iStock

  Napodobování je nejkrásnější forma lichotky. A které dítě se ve finále nesnaží chovat se stejně jako jeho rodiče? Učte své děti tak, že jim ukážete sami na sobě, jak by se měly chovat a jak vypadá dobré chování. Podle odborníků je to další důležitá věc, na kterou byste neměli zapomínat. Nikdo nedá dětem lepší příklad než vy sami. Jakmile jako rodiče budete zapomínat děkovat ostatním, prosit a oceňovat ostatní lidi ve vaší blízkosti, vysíláte tím signál směrem k dítěti, že vám na ostatních nezáleží a že nejsou důležití.

   

 • Umožněte jim kontakt s ostatními lidmi a dětmi

  Autor: iStock

  Neschovávejte děti doma, ale dovolte jim, aby se dostávaly do situací, kdy mohou vzájemně komunikovat s jinými dětmi a učit se, jak projevovat druhým péči a laskavost. Harvardská studie ukazuje, že lidé, kteří mají ve zvyku vyjadřovat vděčnost, mají vyšší pravděpodobnost, že budou jednou velkorysí, soucitní a taky že budou umět snáze odpouštět. Je také pravděpodobnější, že budou šťastnější a zdravější.

   

  Máte dítě závislé na mobilu či tabletu? Takhle to poznáte!

  Máte dítě závislé na mobilu či tabletu? Takhle to poznáte!

  Každé třetí dítě umí používat tablet či počítač dřív, než řekne první slůvka. I když můžou tyto přístroje přinést mnohý užitek a rozvíjet schopnosti…celý článek

   

 • Pomozte jim pochopit jejich emoce

  Autor: iStock

  Pocity mohou způsobit, že lidé jednají nezvykle, a u dětí to samozřejmě platí taky. Je klíčové, abyste své děti učili, jak zvládat negativní emoce, jako jsou hněv nebo závist. Děti potřebují vaši pomoc, aby se naučily vyrovnávat se s emocemi produktivními způsoby.

   

  20 skutečně důležitých věcí, které by rodiče měli naučit svoje děti

  20 skutečně důležitých věcí, které by rodiče měli naučit svoje děti

  Jedním z hlavních a zároveň nejtěžších úkolů rodičů je naučit dítě slušnému chování. Odborníci na etiketu tvrdí, že s tréninkem by se mělo začít již…celý článek

 • Učte děti, aby problémy řešily, nikoli ignorovaly

  Autor: iStock

  Vědci navrhují, aby se rodiče snažili dosáhnout vzájemného porozumění tím, že budou problémy řešit, dokud se vzájemně nepochopí. Není podstatou mít stejný názor a není cílem vždycky za každou cenu vyhrát – důležité je komunikovat o tom, co je trápí, ptát se jich, proč to tak je, a hledat východiska. Někdy je velmi těžké říct dětem, když selhávají, že to ještě není konec světa. Když budete děti neustále kritizovat za jejich výsledky, nikdy se nenaučí problémy vyřešit zdárným způsobem. Je důležité jim ukázat, že selhání je v pořádku a že je dobré ho považovat za lekci, která se může jevit v důsledku jako pozitivní.

   

   

  5 příčin, proč rodiče mají rozmazlené děti a nezvládají je

  5 příčin, proč rodiče mají rozmazlené děti a nezvládají je

  S tímhle článkem nemusíte souhlasit. Nebo vám jeho čtení nemusí být příjemné. Protože se v něm můžete jako rodiče poznat, a to ne zrovna v tom nejlepším…celý článek

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  Nikdo není dokonalý, každý z nás má nějaký ten zlozvyk. I děti. Dloubou se v nose, fňukají a skáčou dospělým do řeči. Sestavili jsme žebříček nejčastějších…celý článek

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku