Romeo a Julie z Národního: Můžete vyhrát lístky na balet

Romeo a Julie z Národního: Můžete vyhrát lístky na balet
Foto: Národní divadlo
Sdílej na facebooku
19. prosince  2016 
 06:00

Máte rádi balet? Možná ano, ale možná se představení plných hudby a tance bojíte. Je to škoda, protože třeba taková moderní zpracování klasických představení jsou krásnou podívanou. Zkuste třeba představení Romeo a Julie v podání tanečníků pražského Národního divadla. 

Generální rekonstrukce budovy Státní opery přivedla Balet Národního divadla do Hudebního divadla Karlín. Karlínské divadlo postavené v roce 1881 prošlo před nedávnem zevrubnou obnovou, díky níž se stalo jednou z největších a nejhezčích historických scén v Praze, což ve spojení s tradičně prvotřídní kvalitou inscenací baletnu z Národního slibuje nevšední divácký zážitek.

Ještě před koncem letošního roku, 29. a 30. prosince, vtančí na jeviště Hudebního divadla Karlín hrdinové baletu Romeo a Julie, nové verze slavného baletního titulu vytvořené v duchu oblíbené neoklasické taneční estetiky. V hlavních rolích mimořádně úspěšné a oceňované inscenace v choreografii uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky alternují Andrea Kramešová, Alina Nanu a Magdalena Matějková v roli Julie, Ondřej Vinklát, který za tuto roli získal Cenu Thálie 2013, Guido Sarno a Francesco Scarpato coby Romeo. Další reprízy baletu Romeo a Julie v Hudebním divadle Karlín jsou na programu 16., 17. ledna a 12. února 2017.

Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Hudebního divadla Karlín, v pokladnách Národního divadla a v tradičních předprodejích. Soutěž o lístky na představení najdete na našem facebooku

Knížky pro předškoláky pod stromeček: Tyhle jsou skvělé!

Knížky pro předškoláky pod stromeček: Tyhle jsou skvělé!

Když mluví malé děti o tom, co by si přály od Ježíška, knihy většinou nezmiňují, ale podle nás je to perfektní dárek, který by chybět zkrátka neměl.…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku